Zobacz temat
www.kepnosocjum.pl :: Kępno i okolice :: POSZUKIWANIA
 Drukuj temat
Wyszukiwarka poległych w niemieckim wojsku
dmkm
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23-05-2012 14:50
Awatar

Postów: 18
Data rejestracji: 05.05.11

Może znajdziecie tu krewnych jakichś. Wyszukiwarka obsługuje też poległych podczas I wojny światowej.

http://www.volksbund.de/graebersuche.html
 
panrysio
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 24-05-2012 02:00
Awatar

Postów: 64
Data rejestracji: 08.09.10

W sumie to wyszukiwarka jest bardzo fajna, ale ma mały "feler". Aby coś wyszukać trzeba tam wypełnić kwestionariusz z danymi osobowymi. Nieopatrznie wypełniłem go podając autentyczny adres. Efekt jest taki, że już drugi rok jestem bombardowany listami z prośbą o datek. Okazało się, iż strona, na której jest wyszukiwarka należy do organizacji opiekującej się grobami poległych żołnierzy niemieckich.
Jasne, że to działalność chwalebna, ale w sumie to chyba lekka przesada, żeby Polak miał dofinansowywać tego typu działalność.
 
panrysio@wp.pl
dmkm
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 24-05-2012 07:00
Awatar

Postów: 18
Data rejestracji: 05.05.11

Mnie nic nie przysyłają, ale nie pamiętam czy podałem prawdziwy adres (choć to było wczoraj usmiech ) po prostu coś tam wpisałem. Tylko raz wpisałem.

Może coś robię źle, ale szukać mogę tylko po nazwisku, a ciekawie byłoby np. szukać tylko po miejscowości.

Co do niemieckich żołnierzy.... dlatego nie lubię państw, bo są zhierarchizowane; od kilku palantów na wymyślonym szczycie, którym fizycznie łatwo dałbyś po gębie, zależy życie i śmierć tysięcy ludzi.
 
zlasu
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 24-05-2012 09:38
Awatar

Postów: 38
Data rejestracji: 09.02.11

panrysio napisał/a:
żeby Polak miał dofinansowywać tego typu działalność.


mogłeś podać ze mieszkasz np w Korei ludowej no i zgodziles sie z ich Bestimmungen zur Datenverarbeitung des Volksbundes Deutsche Kriegsgräberfürsorge e.V. einverstanden. bezradny

ale dobra nowina zawsze można odciągnąć od podatków Wink


http://www.dailym...iel_music#
 
http://www.dailymotion.com/video/xe47t5_brune-rupt
panrysio
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 31-05-2012 01:44
Awatar

Postów: 64
Data rejestracji: 08.09.10

No, ale jeszcze musieli by mieć numer KRS i status OPP usmiech
Życzę im wszystkiego dobrego, ale, oni poszukują i dbają o groby żołnierzy, których do Polski nikt nie zapraszał. Niech swą działalność finansują sami, z ewentualną pomocą tych, którzy ich w wojnie wspomagali. Polska do takich krajów nie należy.
Te pisma z prośbą o datki rozsyła zapewne jakaś bezmyślna sekretarka, adresuje je zapewne komputer, a wychodzi szczyt braku refleksji historycznej, żeby nie powiedzieć, głupoty. Zlasu, czujesz to? Idąc tym tropem, to może Polska powinna zapłacić Niemcom za zniszczenie im w 1939 kilkuset sztuk samolotów, czołgów i dział?
 
panrysio@wp.pl
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· Jak zbudować tani i...
· Przepis na mięso na...
· MECHNICE szkic geog...
· Kępno.Parafia Ewang...
· Kontakt
Najwyżej oceniane zdjęcie
Zdjęcie miesiąca Kwiecień
Kościół na Pólku widziany znad stawu Brzezisko
Liczba ocen: 1
Punktów: 5
Archiwum
44,409,202 unikalne wizyty