Zapraszamy do Wieruszowa!

Użytkownicy
· Gości online: 3


· Użytkowników online: 0

·Ostatnio widziani:

· Łącznie użytkowników: 1,332
· Najnowszy użytkownik: piotr placzkowski
Losowa fotografia
Tympanon synagogi po pożarze
Tympanon synagogi po pożarze
Synagoga z infrastruktrą w latach 1945-90
Szybkie linki
Jakub Mucha
Poszukiwania Czy ktoś z Socjumów ma wiedzę na tema Jakuba Muchy z Baranowa? Na pewno był ta burmistrzem w 1630 r. Szukam daty jego urodzin i śmierci.
Pierwsza w 2019 akcja na cmentarzu ewangelickim w Kępnie
Pierwsza w 2019 akcja na cmentarzu ewangelickim w KępnieW najbliższą sobotę 18 maja odbędzie się pierwsza w tym roku akcja sprzątania cmentarza ewangelicko-augbsurskiego w Kępni
mapa powiatu kępińskiego z okresu międzywojennego
Potrzebuję bardzo pilnie taką mapę w dużej rozdzielczości w formie elektronicznej. Jeśli ktoś ma taką mapę i może mi ją przesłać będę bardzo wdzięczny. Cieplik
"Epopeja" Wężyków z Osin cz II
Listy Otrzymaliśmy kolejną część "Epopei" Wężyków z Osin.
Bardzo dziękujemy a odwiedzających nasz serwis zapraszany do zapoznania się z dokumentem

Dokument w formacie PDF umieszczony w dziale Pliki
"Epopeja" Wężyków z Osin cz I
Listy Na adres administacji nadszedł mail:

[quote]Sz. Państwo,
pragnę poinformować iż od wielu lat zajmuję się genealogią szlacheckiego rodu Wężyków z Osin, którzy wpisali się w dzieje ziemi kępińskiej i ostrzeszowskiej.
Moje opracowania na ten temat publikuję od 2013 roku w rocznikach czasopisma "Gens" wydawanych przez Towarzystwo Genealogiczno-Heraldyczne w Poznaniu.
Gdyby portal "Kępno - Socjum" był zainteresowany tymi artykułami to mogę je udostępnić, ale tylko te które ukazały się dotąd ww czasopiśmie.
Łączę pozdrowienia
Marek Makieła[/quote]

Oczywiście, że jesteśmy zainteresowani :)

[quote]w załączeniu przesyłam część 1. "epopei" Wężyków z Osin, których gniazdem rodowym w południowej Wielkopolsce stały się na początku XVII w. Myjomice.

Proszę zaznaczyć, że artykuł pochodzi z czasopisma "Gens - rocznik 2013-2014" str.19-31.

Kolejne części będę dosyłał sukcesywnie, ale całość będzie zakończona dopiero w przyszłym roku, gdyż pierwszeństwo w publikacji moich badań nad rodem Wężyków ma wydawnictwo "Gens".[/quote]

Wawrzyniec Frankowski ur. 1864, Organista - Info?
Listy Na adres adminstratora nadszedł mail:
Szukam informacji na temat organisty Wawrzyńca Frankowskiego ur. 1864, który podobno mieszkał w okresie międzywojennym w Kępnie. Czy można to potwierdzić?

Może ktoś to potwierdzić, podać jakieś dodatkowe informacje?
Prośba o pomoc
Listy Na konto administratora nadszedł mail z prośbą

[quote]Szanowni Państwo,
jestem studentką II roku studiów magisterskich na wydziale historycznym Uniwersytety im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i piszę pracę na temat:,,Historia i teraźniejszość dawnych cmentarzy Ziemi Namysłowskiej". Zwracam się do Państwa z pytaniem czy dysponujecie może jakimiś materiałami odnoszącymi sie właśnie do przedwojennych cmentarzy Ziemi Namysłowskiej - gminy Namysłów. Moje pytanie wynika z obserwacji, iż mają państwo na stronie odniesienia także do cmentarzy z tego obszaru. Każda informacja jest dla mnie bardzo ważna.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Z poważaniem.
Katarzyna ....[/quote]

Może ktoś pomóc np wskazać linki na naszej stronie ew innych?
Prośba o pomoc w poszukiwaniach
Listy Na adres administracji nadszedł mail - poniżej fragmenty:
[quote]...
zwracam się do Państwa ze sprawą bardzo ważną dla mnie. Otóż szukam rodziny z Baranowa, Jankowych i Kępna o nazwisku STANISZEWSKI. Mój dziadek właśnie tam się wychował, tam mieszkali też jego dziadkowie.
Wiem, że żyją jeszcze tam osoby z tym nazwiskiem. niestety przez pracę nie jestem w stanie tam pojechać, więc szukam internetowo. Kilka razy dzwoniłem do proboszcza, ale ... **************** .... zniechęcił do szukania w aktach parafialnych przodków. Mam mnóstwo skanów dokumentów, ale brakuje mi, ze tak powiem ,,żywych osób,, . Mój dziadek mieszkał w Baranowie
...
[/quote]
Może ktoś zna informacje w powyższym temacie, prosimy albo w komentarzach albo na PW któregoś z administartorów
IX Spotkanie na Styku Kultur, Religii i Czasów
Akcje socjum Zapraszamy na IX już Spotkanie na Styku Kultur, Religii i Czasów. W tym roku z dwóch stron sięgniemy do źródeł polskiej tożsamości, tej regionalnej polskości i jej symbolu, jakim był kopiec im. Józefa Piłsudskiego w Kępnie i tej w warstwie ludowej i muzycznej. Czy warto odbudować pomnik, jakim był Kopiec? Jeżeli tak, to gdzie i w jaki sposób? Na te pytania odpowie nam Mirosław Łapa – inicjator jego odbudowy, redaktor naczelny Tygodnika Kępińskiego.
Druga część spotkania jest związana z muzyką. Czystą, pierwotną, polską muzyką. Tak polską, że bardziej się nie da. Katarzyna Zedel – nasza krajanka w prelekcji pt. "Instrumenty ludowe - tradycja i rekonstrukcja” opowie nam nie tylko o prawdziwie polskich instrumentach ludowych, ale także o swojej pracy w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.
Po prelekcjach, które zaręczmy nie będą ani długie, ani nudne zapraszamy na koncert trzech ludowych muzykantek: wspomnianej wcześniej Katarzyny Zedel, Wiesławy Gromadzkiej i Katarzyny Rosik. W ludowy, czysty w swej formie sposób uczcijmy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Podczas spotkania będzie można otrzymać nowe reprinty pocztówek wydanych przez Socjum - z widokiem rynku z początku XX wieku oraz z Kopcem im. Józefa Piłsudskiego z lat 30tych XX wieku.
Niedziela, 9 grudnia 2018, godzina 17:00 Kępiński Ośrodek Kultury ul. Broniewskiego 5.
Wstęp wolny
Spotkanie jest organizowane dzięki dotacji Gminy Kępno

Poszukuję
Poszukiwania czy ktoś wie gdzie mogę przeczytać " Kronika parafialna baranowska od roku 1433-1853"
Z góry dziękuję jjan
Akcja na cmentarzu w Kępnie
Akcje socjum Zapraszamy na akcję sprzątania cmentarza ewangelicko-augsburskiego w Kępnie będącą jednocześnie przygotowaniem do IX Nabożeństwa Ekumenicznego na Kępińskich Cmentarzach. Szczególnie zapraszamy Kluby Ośmiu z kępińskich szkół. Zaczynamy o godzinie 10:00 w sobotę 6 października.
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· Selbstständige Bral...
· Polski lud ewangeli...
· Wieża ciśnień - mo...
· stara numenracja do...
· 20 Stycznia 1945 So...
Najwyżej oceniane zdjęcie
Brak głosów w tym miesiącu
44,378,711 unikalne wizyty