Zapraszamy do Wieruszowa!
Użytkownicy
· Gości online: 3


· Użytkowników online: 0

·Ostatnio widziani:

· Łącznie użytkowników: 1,121
· Najnowszy użytkownik: angie
Losowa fotografia
Szybkie linki
Akcja na cmetarzu w Trzcinicy
Akcje socjum Może tym razem uda się bez deszczu!
Miło jest nam poinformować, że dnia 25 marca 2017 roku rozpoczynamy prace na cmentarzu ewangelickim w Trzcinicy. Podczas akcji musimy wyciąć odrosty drzew oraz krzewów, pozbierać śmieci oraz rozpocząć wypalanie sporego, zniszczonego pnia znajdującego się na środku cmentarza.
W tym roku posadziliśmy już na cmentarzu w Trzcinicy dwie jodły, tym razem przyjdzie czas na dęby. Drzewa są nierozerwalnym krajobrazem cmentarzy ewangelickich, w związku z tym podczas tej akcji dokonamy na cmentarzu nasadzeń kilku dębów.
Przygotujemy także kilka nagrobków do sklejania oraz być może uda nam się zaplanować i oszacować koszty remontu dachu na kaplicy grobowej. Akcję rozpoczynamy o godzinie nietypowej, albowiem o 15:30 a około godziny 17:00 rozpoczniemy ognisko na którym będziemy piec kiełbasy i się integrować, wszystkich serdecznie zapraszamy
Projekt fotograficzny "Kiedyś"
Projekt fotograficzny "Kiedyś"Najdramatyczniejsze, rozpoznawalne, historyczne, nasze, kępińskie – takich zdjęć szukamy aby zrealizować projekt fotograficzny pod roboczym tytułem „Kiedyś”. Organizatorami tego artystycznego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Socjum Kępno i Okolice wraz z Sekcją Fotograficzną im. Stanisława Haniszewskiego działającą w Kępińskim Ośrodku Kultury.

Celem wystawy jest ukazanie zarówno wyjątkowych i spektakularnych zdjęć ukazujących dramatyczne chwile w historii Kępna, jak i zwykłych, kilkudziesięcioletnich zdjęć, których bohaterami są ludzie, których czas, radość, młodość już dawno minęły.

Bezpośrednią inspiracją dla projektu jest inny projekt „Teraz 44” ukazujący zdjęcia z powstania warszawskiego zestawione z krajobrazem współczesnej, zwyczajnej, pełnej zabieganych ludzi Warszawy. Dlatego też na pewno wykorzystamy zdjęcia hitlerowców spacerujących po kępińskim rynku czy Żydów oddanych modlitwie, kroczących w kondukcie pogrzebowym.

Nasz projekt zakończyć ma się wystawą, którą planujemy na jesień bieżącego roku.

Czego oczekujemy od Was, którzy przeczytali tę wiadomość? Oczekujemy uwag, pomysłów, linków do zdjęć ukazujących właśnie najbardziej rozpoznawalne, najbardziej historyczne, tylko nasze, kępińskie zdjęcia, które znajdziecie na stronie www.kepnosocjum.pl

Jeżeli znaleźliście takie zdjęcie, umieśćcie link do niego pod ogłoszeniem lub po prostu, swoimi słowami napiszcie, że według was moglibyśmy je wykorzystać. Czuwaj!
Inauguracyjna akcja sprzątania cmentarza!
Inauguracyjna akcja sprzątania cmentarza!Stowarzyszenie Socjum Kępno i Okolice zaprasza na inauguracyjną w 2017 roku akcję sprzątania cmentarza ewangelicko augsburskiego w Kępnie.
Pomóż nam dbać o ten wyjątkowy zabytek, który od ośmiu lat otaczamy szczególną opieką.
Spotykamy się w najbliższą sobotę, 11 marca o godzinie 10:00 przed kaplicą grobową von Borcke. Ty też możesz nam pomóc ratować ten bezcenny zabytek, będący jedną z dwóch pamiątek po ewangelikach dzięki którym Kępno odzyskało kiedyś świetność.
Msza za śp. Henryka Tyszkiewicza
Ogłoszenia różneW dniu jutrzejszym, to jest w sobotę 28 stycznia o godz.8.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Marcina odbędzie się msza święta w piątą rocznicę śmierci Henryka Tyszkiewicza

Kolejna, bezsensowna wycinka drzew w okolicy?
Ogłoszenia różneKrążą plotki o planowanej wycince drzew w Myjomicach przy drodze do dawnego pałacu.
Wycinka ma mieć związek z planowanym remontem tamtejszej drogi (http://bip.kepno.pl/?c=9099)
Wg materiałów zamieszczonych na ww stronie bezpośrednio nie wynika że będą wycinane drzewa, jednakże przeglądając np dokument PBW_rys_nr1_pzd.pdf (w pliku zip - http://bip.kepno.pl/?p=document&action=save&id=19536&bar_id=11039 widać zaznaczone a więc prawdopodobnie do wycinki, szesnaście drzew na odcinku od drogi Kepno-Mikorzyn w kieunku pałacu.
Podobnie w dokumencie "http://bip.kepno.pl/?p=document&action=save&id=19540&bar_id=11039" jako druga pozycja - "Mechaniczne ścinanie drzew, z karczowaniem pni, o średnicy: 16-25 cm, 23 szt" - 23 szt?

Owszem droga nie jest w zbyt dobrym stanie ale jej stan stwarza utrudnienia w dojeździe do posesji dwom może trzem rodzinom (nie licząc mieszkajacych w dawnym pałacu pracownikom z Ukrainy), co nie znaczy że nie warto tego robić ale jeżeli już jest taka potrzeba to wykonać remont nie wycinając starych, choć zupełnie zdrowych, drzew?
Do tej pory szerokość drogi była wystarczająca, tym bardziej że ruch w zasadzie jest tam niewielki.

Zastanawiające jest także dlaczegóż to gmina ni stąd ni zowąd postanowiła wyremontować akurat tą drogę, jakie argumenty zadecydowały o priorytecie?
AKCJA NA CMENTARZU EA W KĘPNIE
Akcje socjum 29-go tj w sobotę o godz.10-tej odbędzie się akcja porządkowania cmentarza przed VIII Nabożeństwem Ekumenicznym .Serdecznie zapraszamy, każda para rąk się przyda !!!!!
Rusza nowy front robót na cmentarzu w Kępnie.
Akcje socjum Bracia i siostry, jest nam miło zakomenderować, że znów odwiedzi nas Carsten Ivan z Lipska i że znów będziemy murować.
Niestety, nie rozpoczniemy w tym roku remontu bramy ale ruszymy z odbudową fundamentów od ostatniej części muru położonej przy ulicy H.Sienkiewicza.
Zapraszamy od 9:00 choć najprawdopodobniej rozpoczniemy prace już o ósmej.

Potrzeba nam kilku sprawnych mężczyzn nie obawiających się sprawdzenia jako pomocnicy murarza. Carsten planuje przyjechać z Frankiem a my rozpoczynamy od rana pracę z Robikiem.

Do zobaczenia w sobotę, 3 września 2016
Akcja na cmentarzu w Kępnie.
Akcje socjum Jest nam miło poinformować, że w najbliższą sobotę o godzinie 10:00 odbędzie kolejna akcja na cmentarzu ewangelicko-augbsurskim w Kępnie. Podczas akcji będziemy musieli przygotować ostatni fragment muru do prac związanych z jego odbudową. W użyciu będą sekatory, maczety, kosy spalinowe i taczka. Dla każdego coś się znajdzie do roboty. Do zobaczenia 27 sierpnia o 10:00.
Rajd rowerowy "Wokół Rychtalskiego Lasu"
Ogłoszenia różneRelikwie świętego Jana Chrzciciela, zaginioną przed wiekami wioskę, doborowe okazy sosny zwyczajnej zwane sosną rychtalską, kilkudziesięciometrowe świerki w Rezerwacie Studnica, wyjątkowy układ urbanistyczny Rychtala, fabrykę organów Bacha, domy z dachami siodłowymi, wyjątkowe okazy florystyczne w Arboretum w Laskach. Wszystkie te rzeczy będziecie Państwo mogli zobaczyć podczas rajdu rowerowego „Wokół Rychtalskiego Lasu”. Rajd jest organizowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Kępińskiej oraz Kępiński Ośrodek Kultury.
Trasa rajdu będzie prowadziła przez kluczowe atrakcje turystyczne Południowej Wielkopolski skupiając się nade wszystko nad ukazaniu wyjątkowości obszarów leśnych położonych między Kępnem a Rychtalem będących częścią Leśniego Kompleksu Promocyjnego LASY RYCHTALSKIE.
Wyprawę poprowadzi znany wszystkim cyklista Leszek Dąbrowski oraz Dominik Makosch (kempen). Po zabytkach Rychtala oprowadzi Maciej Oscenda (Richtalensis). W Zgorzelcu, dzięki uprzejmości miejscowego sołtysa będziemy mogli odetchnąć i skosztować przysłowiowej kiełbasy z grilla.
Zapisywać na rajd można się w sekretariacie KOK
Wyruszamy 31.07.2016 roku o godz. 13.00 z parkingu przy budynku KOK ul. Broniewskiego 5.

Trasa rajdu: Kępno - Arboretum Laski - Studnica - Zgorzelec - Rychtal - Remiszówka - Kępno

ODPŁATNOŚĆ: 10 zł/osoba (ubezpieczenie, grill).

Zapisy do 28 lipca w sekretariacie KOK ul. Broniewskiego 5, tel. 62 78 27 128
Akcja na cmentarzu w Kępnie
Akcje socjum W najbliższy czwartek, 21 lipca o godzinie 15:00 rozpoczniemy kolejne prace sprzątania i porządkowania cmentarza ewangelicko-augsburskiego w Kępnie. Pracować będziemy do około godziny 20:00 więc, jeżeli ktoś nie może przybyć na 15:00 zapraszamy na godzinę późniejszą. Każda para rąk do pracy się przyda.
W ruch pójdą sekatory, kosa spalinowa i nie tylko. W planach, oprócz wysprzątania sektora pierwszego cmentarza mamy przygotowanie kolejnej części muru do odbudowy. Zapraszamy!
Ratujmy zabytkowe aleje drzew.
Ogłoszenia różneDrodzy przyjaciele, mieszkańcy gminy Kobyla Góra, miłośnicy przyrody, wszyscy, którym drogi jest los waszej małej ojczyzny.

16 sierpnia 2016 r. rozpocznie się budowa drogi między Ignacowem a Zmyśloną Parzynowską, w związku z czym zdewastowane zostanie niezmiernie urokliwe i wartościowe przyrodniczo miejsce. Na odcinku 1 km wyciętych zostanie około 35 drzew, w tym aleja kilkunastu ponad stuletnich wierzb głowiastych o przekroju pnia dochodzącym do 1,5 metra.

Z dokumentów udostępnionych na stronie internetowej gminy wynika, że zostanie wycięte 35 sztuk drzew o przekroju pnia od 50 do 80 cm. Na mapie zaznaczone są również drzewa do wycięcia o przekroju ponad 120 cm. Mam pytanie - Czy gmina wytnie również drzewa powyżej tych 80 cm, których nie ujęto w dokumencie? Domyślam się, że tak. Czy posiada więc zgodę na ich wycięcie?

Najmocniejszą stroną waszego regionu są przede wszystkim walory przyrodnicze, to one decydują o rozwoju turystyki w waszej małej ojczyźnie. Nie pozwólcie niszczyć takich miejsc! Na pewno istnieje wiele innych sposobów na wybudowanie drogi i niezniszczenie tak pięknego miejsca. Wycinka to najprostszy i najgorszy ze sposobów. Nie może być zgody na to, aby niekompetentny urzędnik decydował o naszym wspólnym bogactwie.

Prośba o umieszczenie tego ogłoszenia wpłynęła na naszą skrzynkę.
Poniżej link to zdjęcia alei:
http://kepnosocjum.pl/photogallery.php?photo_id=38366
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Czy w powiecie kępińskim istnieje problem spalania śmieci?

Tak, spalanie śmieci to poważny problem
Tak, spalanie śmieci to poważny problem
88% [44 głosów]

Spalanie śmieci ma miejsce, ale nie uważam tego za istotny problem
Spalanie śmieci ma miejsce, ale nie uważam tego za istotny problem
6% [3 głosów]

Nie, taki problem nie istnieje
Nie, taki problem nie istnieje
6% [3 głosów]

Ogółem głosów: 50
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 19/06/2016 22:13

Archiwum ankiet
Publikacja TPL Lukus

Czytaj publikację

bądź pobierz książkę
Pracowity koniec roku.[0]
Zaproszenie
W najbliższym czasie:

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Ksiądz Wincenty Ruda
· GWARA WIELKOPOLSKA
· Kronika Szkoły w Cze...
· Zapomniany Generał (...
· 19-ty wiek w Kępnie.
· Podejście do Żydów w...
· Śląski łabędz i żydo...
· 1848-2016

Losowe tematy
· Kępno.ZSP nr 1.
· O narodowościach na...
· PROGRAM SEMINARIUM ...
· Barbara Piasecka Jo...
· hydepark
Najwyżej oceniane zdjęcie
Zdjęcie miesiąca Maj
1 maja 1974 r.
Liczba ocen: 1
Punktów: 5
Archiwum
18,101,039 unikalne wizyty