Zobacz temat
 Drukuj temat
Opublikowanie prac Jadwigi Szembek
Mustava
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2012 22:06
Awatar

Postów: 1737
Data rejestracji: 28.05.10

Da się, napisz to wszystko w Wordzie umieszczając mapki/rysunki/obrazki w odpowienich miejscach - my (ja lub efkama przerobimy sobie to na odpowiedni format)
 
efkama
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2012 11:03
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10


Edytowane przez Mustava dnia 10-01-2012 11:53
 
http://kepnosocjum.pl
Mustava
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2012 12:04
Awatar

Postów: 1737
Data rejestracji: 28.05.10

OK, rozumiem że teraz będą jeszcze "dorobione" PDFy z textami Sławka i ew. Twoimi.
Gdzie to będzie dostępne na stronie?
 
efkama
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2012 14:53
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

ty się mnie nie pytaj Mustava Grin

na razie to ja nie bardzo mam czas na cokolwiek smutny
 
http://kepnosocjum.pl
Mustava
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2012 14:55
Awatar

Postów: 1737
Data rejestracji: 28.05.10

OK, czekam na dalsze instrukcje usmiech
 
slawomir wieczorek
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2012 18:37
Postów: 166
Data rejestracji: 29.06.11

Ewa, czy ostatnia część (tzn. tablice do V części) były kserowane? Ich jakość bardzo odbiega od oryginału i są w dużej części nieczytelne. Czy dałoby się z tym coś zrobić?

Moja część komentarza w zasadzie już powstała, ale chcę wprowadzić pewne poprawki wynikające z treści dopiero co zdobytych materiałów. Tę moją część wzbogacę o pewne fakty o których nie wiedziałem
Ale jest coś jeszcze - w zdobytym materiałe występuje bogata treść korespondencji, jaką prowadziły siostry Szembekówny i ich matka z Towarzystwem Przyjaciół Nauk Poznańskiego, które wspierało i pomagało w prowadzonych pracach archeologicznych.
Cała ta korespondencja i zbiory Szembeków w pewnym momencie dziejów z TPNP przekazane zostały do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Przesyłka pocztowa z nową wiedzą trafiła do mnie dzisiaj. W materiale są informacje z których na pewno skorzysta Ewa. Ale wymyśliłem sobie, że doskonałym dopełniem tego co opiszemy z Ewą byłoby zamieszczenie tej korespondencji z ewentualnym naszym komentarzem. Nie chciałbym nadmiernie rozbudowywać swojej części i dołączać do niej treści tej korespondencji. Pomyślałem, aby stworzyć dodatkowy rozdział i żeby wszystkie trzy części były w pewnym sensie objętościowo ,,zrównoważone''
PYTANIE: czy znajdzie się ktoś chętny, kto dołączyłby do mnie i do Ewy w zakresie ,,pisania''? Nie wiem czy praca polegałaby na ręcznym przepisaniu treści korespondencji czy też potraficie może w jakiś magiczny sposób przenieść treść z papieru do WORDA? Czy jest to możliwe? Żeby wszystkie trzy części stanowiły logiczną całość, deklaruję, że mogę je jakoś razem scalić w sensie logicznym, żeby nie było np. jakiś powtórzeń.
Ale praca trzeciej osoby przydałaby się w tym zakresie.
To co stworzymy będzie na naszą miarę czymś naprawdę fajnym. Może więc, ktoś skusi się, aby pomóc w tym zakresie?

P.S. Na wszelki wypadek porozmawiam z Muzeum o naszych planach skorzystania z otrzymanych materiałów. Nie sądze napotkać jakiekolwiek problemy.

Pzdr.

P.S.2 Czy jest na forum ktoś, kto przetłumaczyłby z języka francuskiego na języ polski korespondencję związaną z Piotrem Szmbekiem? Znacie kogoś, kto zna bardzo dobrze język francuski?

Edytowane przez slawomir wieczorek dnia 10-01-2012 19:18
 
Mustava
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2012 20:33
Awatar

Postów: 1737
Data rejestracji: 28.05.10

slawomir wieczorek napisał/a:
czy ostatnia część (tzn. tablice do V części) były kserowane? Ich jakość bardzo odbiega od oryginału i są w dużej części nieczytelne. Czy dałoby się z tym coś zrobić?

Przyznaję się - moja wina.
Przy konwersji z djvu na PDF użyłem niewłaściwej opcji i "wyżarło" miejscami cienie/wypełnienia/szarości elementów.
Postaram się poprawić/zrobić od nowa.

slawomir wieczorek napisał/a:
czy znajdzie się ktoś chętny, kto dołączyłby do mnie i do Ewy w zakresie ,,pisania''? Nie wiem czy praca polegałaby na ręcznym przepisaniu treści korespondencji czy też potraficie może w jakiś magiczny sposób przenieść treść z papieru do WORDA?

Ja się nie pcham, ale mogę "przedziobać" co nieco.
W jakiej to jest formie? - ręczne pismo, czy jakąś cywilizowaną czcionką wydrukowane?
Może po prostu zeskanować i "podać" jako PDF (ostatnio bardzo modny Grin )?

Francuski? - coś mi sie tłucze po czaszce, że MANIEK69 kuma "łi" i "mła" lol
 
Dominik Makosch
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2012 20:59
Awatar

Postów: 659
Data rejestracji: 29.06.10

slawomir wieczorek napisał/a:
czy znajdzie się ktoś chętny, kto dołączyłby do mnie i do Ewy w zakresie ,,pisania''? Nie wiem czy praca polegałaby na ręcznym przepisaniu treści korespondencji czy też potraficie może w jakiś magiczny sposób przenieść treść z papieru do WORDA? Czy jest to możliwe? Żeby wszystkie trzy części stanowiły logiczną całość, deklaruję, że mogę je jakoś razem scalić w sensie logicznym, żeby nie było np. jakiś powtórzeń.
Ale praca trzeciej osoby przydałaby się w tym zakresie.
To co stworzymy będzie na naszą miarę czymś naprawdę fajnym. Może więc, ktoś skusi się, aby pomóc w tym zakresie?


W ograniczonym zakresie ale mogę pomóc, szczególnie w weekendy usmiech

"Bez jakiegokolwiek wątpienia to właśnie Polskość jest najsmaczniejszą z potraw, problem polega na tym, że jest bardzo często niewłaściwie przyrządzana."
 
slawomir wieczorek
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2012 21:31
Postów: 166
Data rejestracji: 29.06.11

To są spore fragmenty korespondencji i wspomnień zawarte w referacie pewnego pana profesora.
Obecnie oczekuję jego akceptacji w zakresie możliwości skorzystania z jego referatu. Nie przewiduję problemów.
To jest oczywiście cywilizowana czcionka, ale pdf nie wchodzi w rachubę, bo na stronach są fragmenty tej korespondencji i inne rzeczy. Chodzi o wyciągnięcie treści samej korespondencji w WORdzie i dodanie z naszej strony pewnych komentarzy. To byłaby III część pisanego przez nas opracowania. A więc:
1. wstęp Ewy.
2. moje wprowadzenie do prac archeologicznych.
3. korespondencja i wspomnienia Szembekówien i ich matki związane z pracami archeologicznymi
4. Sprawozdania z prac (I,II,III,IV,V)

No chyba, że jeszcze wpadniemy na coś genialnego i znowu zmieni się układ tego naszego ,,biuletynu''.

W takim razie skseruję interesujące nas strony (w tym co mam to w sumie jest 350 stron różnych referatów archeologicznych). Do końca tygodnia podrzucę je Ewie.
Czy da się drukowaną treść na papierze (w cywilizowanej czcionce) przerobić na WORDA bez ręcznego przepisywania?
 
Mustava
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2012 21:38
Awatar

Postów: 1737
Data rejestracji: 28.05.10

slawomir wieczorek napisał/a:
Czy da się drukowaną treść na papierze (w cywilizowanej czcionce) przerobić na WORDA bez ręcznego przepisywania?

Teoretycznie tak, w praktyce bywa różnie. Technologa taka zwie się OCR, z reguły proste programy do tego są dołączane do skanerów.

Możesz to, choćby jedną stronę zeskanować i podrzucić?
 
Dominik Makosch
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2012 21:54
Awatar

Postów: 659
Data rejestracji: 29.06.10

miałem kiedyś OCRa do mojego poprzedniego urządzenia wielofunkcyjnego Lexmarka - i sprawdzało się "kopiowanie" w ten sposób np maszynopisów - występowało zawsze wiele błędów ale było to i tak trzy, jeżeli nie cztery razy szybsze niż przepisywanie wszystkiego.

Nie miałem niestety do tej pory ani czasu zapoznać się z pracami Szemebkówny ani z forum ale od razu pytam - prowadziła jakieś badania archeologiczne, które wydały w postaci opracowań jakąś konkretną wiedzę - czy ta wiedza jest dalej aktualna czy Jej tezy i wyniki Jej badań nie zostały obalone czy zmienione od czasu ich publikacji? Pytam o to ponieważ ja sam po przeczytaniu opracowania dot. jakichś badań, szczególnie wtedy gdy byłyby ciekawe czy wręcz sensacyjne chciałbym "zmierzyć" je z tym co na ten temat uważają współcześni badacze.

Edytowane przez Dominik Makosch dnia 10-01-2012 22:20
"Bez jakiegokolwiek wątpienia to właśnie Polskość jest najsmaczniejszą z potraw, problem polega na tym, że jest bardzo często niewłaściwie przyrządzana."
 
slawomir wieczorek
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2012 22:11
Postów: 166
Data rejestracji: 29.06.11

Kempen, uzbrój się w cierpliwość. Właśnie o tym będę pisać w swojej części.
Stan obecnej wiedzy jest niewspółmierny do tej sprzed 100 laty.
W dużej części wnioski z prac zawarte w podsumowaniu prof. Kostrzewskiego (zawarte w IV części) są aktualne. Ale nie wszystko. Jak doprowadzę swoją część do końca, wszystko stanie się jasne. A będzie to (mam taką nadzieję) bardzo ciekawe.
 
Dominik Makosch
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2012 22:20
Awatar

Postów: 659
Data rejestracji: 29.06.10

no to Sławomirze rozwiałeś wszelkie moje wątpliwości - pozdrawiam usmiech

"Bez jakiegokolwiek wątpienia to właśnie Polskość jest najsmaczniejszą z potraw, problem polega na tym, że jest bardzo często niewłaściwie przyrządzana."
 
efkama
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 11-01-2012 14:09
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

przeczytałam wszystko i jestem na bieżąco z tym wątkiem ale z przyczyn ode mnie niezależnych ustosunkuję się nieco później Wink
 
http://kepnosocjum.pl
vroo
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 11-01-2012 22:19
Awatar

Postów: 755
Data rejestracji: 14.09.10

slawomir wieczorek napisał/a:
czy znajdzie się ktoś chętny, kto dołączyłby do mnie i do Ewy w zakresie ,,pisania''?

Gdyby była potrzebna jeszcze jedna osoba, to również nie ma problemu, mogę pomóc.
 
slawomir wieczorek
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 12-01-2012 23:52
Postów: 166
Data rejestracji: 29.06.11

Jutro podrzucę Ewie skserowane materiały z korespondencją. Kto ma ochotę popisać, niech się z Ewą skontaktuje
Pzdr.
 
efkama
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 14-01-2012 17:25
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

slawomir wieczorek napisał/a:
Jutro podrzucę Ewie skserowane materiały

i podrzucił usmiech można się już ze mną kontaktować Wink
 
http://kepnosocjum.pl
melon92
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 14-01-2012 17:56
Awatar

Postów: 335
Data rejestracji: 10.08.10

Po niedzieli się skontaktuję.

Nikt nie wyjdzie stąd żywy diabeł
No IQ.
 
Mustava
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2012 12:21
Awatar

Postów: 1737
Data rejestracji: 28.05.10

Jeżeli ktoś to "klepie" to niech na razie się wstrzyma Wink
 
slawomir wieczorek
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 24-01-2012 00:48
Postów: 166
Data rejestracji: 29.06.11

Swoją część opracowania wysłałem Ewie
Pzdr.
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· "WARSZYC"
· Teofila Błaszczak -...
· Lipie gm Łęka Opato...
· Kolejna akcja: "Kam...
· Opublikowanie prac ...
Najwyżej oceniane zdjęcie
Brak głosów w tym miesiącu
44,372,201 unikalne wizyty