Zobacz temat
 Drukuj temat
Opublikowanie prac Jadwigi Szembek
slawomir wieczorek
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2012 18:50
Postów: 166
Data rejestracji: 29.06.11

Efkama, próby są OK, ale łabędź niech jest!.
Ale jak już ten biuletyn powstanie, to nie będą się pojawiać te migocące reklamy, że jestem 555 785 osobą i zostałem wylosowany do czegoś tam? Bo działa to na mnie jak czerwona płachta na byka usmiech.
 
efkama
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2012 18:58
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

slawomir wieczorek napisał/a:
Jeżeli Administracja nie straci animuszu

my ? nigdy usmiech
slawomir wieczorek napisał/a:
jest szereg zaganień związanych z naszym regionem, że (z całym szacunkiem dla Administracji) z którymi nikt z nas nie jest szczególnie obeznany

i tego powinniśmy się trzymać więc jeśli masz jakieś kolejne propozycje to rzucaj temat a my otworzymy kolejne wątki żeby nie mieszać w jednym Wink
slawomir wieczorek napisał/a:
póki nie piszesz piątej części

właśnie chciałam się za to zabrać szok
slawomir wieczorek napisał/a:
teraz to już na pewną bredzę

co ty usmiech musimy się przejść kiedyś wszyscy na piwo - wtedy się zaczną brednie Grin
z pozostałym "peesem" zgadzam się w całej rozciągłości Wink
 
http://kepnosocjum.pl
Dominik Makosch
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2012 19:40
Awatar

Postów: 659
Data rejestracji: 29.06.10

efkama napisał/a:
właśnie odebrałam maile od Sławka choć jeszcze nie zdążyłam zerknąć w treści publikacji. Przesłałam już te wiadomości (szt.3) do melona a teraz lecą do Mustavy


poproszę o te materiały

"Bez jakiegokolwiek wątpienia to właśnie Polskość jest najsmaczniejszą z potraw, problem polega na tym, że jest bardzo często niewłaściwie przyrządzana."
 
sirena32
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2012 19:41
Awatar

Postów: 388
Data rejestracji: 06.07.10

Piszę -by udowodnić ,ze wszystko czytam , niestety nie moge pomóc , bo się na tym nie znam , Podzwiam Wasz zapał oklaski

Sirena
 
efkama
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2012 19:43
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

kempen napisał/a:
poproszę o te materiały

proszę cię bardzo usmiech letą !!!
 
http://kepnosocjum.pl
efkama
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2012 21:52
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

pytanie - czy my mamy prawo sygnować swoim logo re-publikację ? bo mam poważne wątpliwości !
 
http://kepnosocjum.pl
efkama
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2012 16:35
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

Mustava napisał/a:
W związku z planowanym upublicznieniem artykułów o szembekównach, trzeba zawczasu pomyśleć nad:
- umieszczeniem linku do "Artykuły" w menu głównym. Na chwilę obecną nie zmieści się na szerokość.
- jak będą prezentowane artykuły, tzn kolejny box? przylepić do ogłoszeń/newsów

Na razie admini i ci z grupy "Publikacje" w menu w opcji "Dodaj" mają pozycję "Artykuł" (i tak to chyba pozostanie).
Mały problem to fakt, że artykuł dodany przez zwykłego użytkownika (z grupy "publikacje"Wink mogą edytować tylko administratorzy. Umożliwienie edycji przez usera stanowi na tą chwilę duży problem - mechanizm PHP Fusion, nie przewiduje takiej funkcjonalności, a dorobienie potrwa trochę czasu (jak go znajdę)

Należałoby też poprawnie zdefiniować kategorie artykułów.



a nie można to po prostu nazwać "Biuletyn" i niech ten artykuł jest kolejnym jego numerem bez względu na to w jakiej formie on będzie wydany ?

Edytowane przez Mustava dnia 06-01-2012 17:29
 
http://kepnosocjum.pl
Mustava
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2012 16:53
Awatar

Postów: 1737
Data rejestracji: 28.05.10

No nie wiem.
Z tego co zrozumiałem to
slawomir wieczorek napisał/a:
Czyli widziałbym schemat taki:
1. Wstęp + przedastawienie sylwetek + zdjęcia
2. Wprowadzenie do zagadnień archeologicznych i samych opracowań.
3. opracowania naukowe archeologiczne Zofii i Jadwigi (może w postaci załączników, jeżeli wczytywanie całości byłoby zbyt długie).


Sądzę więc że byłoby to kilka artykułów w jednej kategorii.

Ty widzisz to jako biuletyn. Jeden wielki pdf z całością opracowań?
Moim zdaniem można to przygotować także w takiej formie, ale mam wątpliwości co do "łatwości" czytania.

Co z ew. innymi tematami? Sławek pisze bardzo ciekawie, pewnie jeszcze niejedno napisze. Chyba że pozostawić mu forum jako miejsce "wypowiedzi"

Czyli co? Artykuły z powrotem do "piwnicy"?
 
efkama
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2012 17:00
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

Mustava napisał/a:
można to przygotować także w takiej formie, ale mam wątpliwości co do "łatwości" czytania.

ja nie mówię, że to ma być dokładnie taka forma jak poprzedni biuletyn tylko nazwa i numeracja żeby była zachowana. Najlepiej by było żeby Mustava to najpierw wrzucił jako artykuł i obaczyć jak to będzie wyglądało bo moja wyobraźnia jakoś nie przetrawia tego póki co.
 
http://kepnosocjum.pl
Mustava
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2012 17:04
Awatar

Postów: 1737
Data rejestracji: 28.05.10

Dalej nie wiem jak Ty sobie to wyobrażasz.
Czyli Szembekówny "pochłoną" kilka numerów biuletynu?
 
efkama
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2012 17:09
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

Mustava napisał/a:
1. Wstęp + przedastawienie sylwetek + zdjęcia
2. Wprowadzenie do zagadnień archeologicznych i samych opracowań.

to generalnie nadaje się jak nic do biuletynu
Mustava napisał/a:
3. opracowania naukowe archeologiczne Zofii i Jadwigi (może w postaci załączników, jeżeli wczytywanie całości byłoby zbyt długie).

w formie załączników usmiech ale to zależy ile miejsca zajęłyby punkty 1 i 2 bo jeśli raptem dwie strony to bez sensu ale przy kilkunastu to już można uznać za biuletyn. Załączniki mogłyby by być przedstawione w formie strony tytułowej kliknięcie na którą prowadziłoby do całości publikacji.
 
http://kepnosocjum.pl
Mustava
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2012 17:15
Awatar

Postów: 1737
Data rejestracji: 28.05.10

No. nie iwiem.
Ja pojmuję biuletyn jako jeden całościowy egzemplarz. Może być kilka biuletynów jako kontynuacja.
Ale załącznik do biuletynu? - jakoż tego nie widzę

Strona główna/tytułowa jako strona html, a reszta jako pdfy - ???
 
slawomir wieczorek
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2012 21:19
Postów: 166
Data rejestracji: 29.06.11

Mustafa, wydaje mie się, że te biuletyny (czy jak byśmy tego nie nazwali) nie mogą zejść do podziemia!
Ja to sobie wyobrażam, że są one rezultatem:
1. Działalności forum, a więc treści zawartych w różnych miejscach tego forum - artykuły, zdjęcia, opinie itd, usystematyzowanych i uporządkowanych.
2. Dodatkowej wiedzy na dane tematy, które nie są zawarte na forum, a które chcielibyśmy przedstawić światu.
3. Wiedzy, która jest w posiadaniu np. jednego jedynego obywatela Kępna, który chciałby ją przedstawić szerszej publiczności np. osoby fascynującej się motoryzacją, która ma ochotę opisać historię motoryzacji w Kępnie.

Taki biuletyn mógłby być kompilacją w/w punktów. I najczęściej tak właśnie będzie.
Czyli biuletyn byłby niejako zebraniem wiedzy zawartej na forum w rożnych jego miejscach, uzupełnionych o dodatkowe informacje, których nie ma na forum. Biuletyn byłby więc najczęściej owocem forum.
Niewykluczone, ze po kilku latach będzie trzeba niejako ,,nowelizować'' taki biuletyn, bo wiedza w danym temacie będzie dużo większa niż dzisiaj.

Byłoby to w dużej części powtórzenie wiedzy, fotografii, artykułów z forum ale ułożonych w innym logicznie układzie niż samo forum. Byłoby takim wyłuskaniem wiedzy i zlepieniem jej w dany temat.
Nie wiem, czy jasno się wyrażam i nie zaplątałem się w swoich wywodach.

W kwestii formy biuletynu dotyczącego badań archeologicznych Jadwigi i Zofii Szembek to pewnie, że byłoby najlepiej, gdzyby miał on formę jednoczęściowej, ale chyba ze względu na ,,objętość'' nie jest to wykonalne.
Wygoda użytkowania jest bardzo istotnia, jeżeli nie najważniejsza.
Może więc po otwarciu ,,ikonki'' z tematem ,,Prace Archeologiczne Zofii i Jadwigi Szembekówien'' pojawiłyby się ,,ikonki'' zawierające:
1. Sylwetki postaci, zdjęcia, życiorysy, wprowadzenie do zagadnień archeologicznych, czyli to wszstko co nie jest pracami Zofii i Jadwigi. I to mogłoby mieć formę takiego prawdziwego biuletynu.
2. Załącznik nr 1 - Prace prowadzone w okresie....
3. Załacznik nr 2 - ....
4. Załącznik nr 3 -....
5. Załącznik nr 4 - ....
6. Załacznik nr 5-....

Wtedy chyba każda część otwierałaby się w miarę szybko.

Pozdrawiam

P.S. Każdorazowo jak zabieram głos to mam obawę czy nie uzurpuję sobie zbyt dużego prawa do wypowiedzi.
 
Dominik Makosch
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2012 21:22
Awatar

Postów: 659
Data rejestracji: 29.06.10

staram się przez cały czas "ogarnąć" ten temat ale jakoś brakuje mi czasu - wiem jedno - w żadnym wypadku pisząc
slawomir wieczorek napisał/a:
Każdorazowo jak zabieram głos to mam obawę czy nie uzurpuję sobie zbyt dużego prawa do wypowiedzi.
nie masz racji

strona może i jest dobra ale dlaczego nie miałaby być lepsza? Uważam, że dzięki Tobie właśnie taka się staje.

Edytowane przez Dominik Makosch dnia 06-01-2012 21:23
"Bez jakiegokolwiek wątpienia to właśnie Polskość jest najsmaczniejszą z potraw, problem polega na tym, że jest bardzo często niewłaściwie przyrządzana."
 
Mustava
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2012 21:56
Awatar

Postów: 1737
Data rejestracji: 28.05.10

Odnośnie sposobu prezentacji, "wydania" poczekam na rozwój wypadków, bo może moja wizja jest faktycznie "niestosowna".

Wobec powyższego prosiłbym wszystkich o sprecyzowanie jak to widzą, bo na chwilę obecną nie wiem jak mam przygotować techniczne "podłoże" serwisu.
Rozumiem tylko że wszystko to będzie w PDFach
Gdzie to ma być umieszczone (box, jakiś dział, ???)?
Zakładam, że po Szembekównach będą również inne, więc należałoby patrzeć przyszłościowo.

Twoja wizja Sławku ma sens, ale kilka ikon (czy tytułów) na połaci strony będzie tworzyła pustkę.


slawomir wieczorek napisał/a:
P.S. Każdorazowo jak zabieram głos to mam obawę czy nie uzurpuję sobie zbyt dużego prawa do wypowiedzi.

Płonne są Twe uzurpatorskie obawy. Grin
 
Dominik Makosch
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2012 22:06
Awatar

Postów: 659
Data rejestracji: 29.06.10

Mustava napisał/a:
Wobec powyższego prosiłbym wszystkich o sprecyzowanie jak to widzą, bo na chwilę obecną nie wiem jak mam przygotować techniczne "podłoże" serwisu.
Rozumiem tylko że wszystko to będzie w PDFach
Gdzie to ma być umieszczone (box, jakiś dział, ???)?
Zakładam, że po Szembekównach będą również inne, więc należałoby patrzeć przyszłościowo.


Ja bym to widział w PDFach z tym, że tam jak to już chyba zauważyłeś wyszukiwarka nie dotrze. Patrząc przyszłościowo należałoby z tego uczynić jakiś cykl periodyków, ogólnie dostępnych, do przeczytania np po zalogowaniu. A aktualnie "wydany" periodyk = biuletyn = czy inna forma byłby promowany dodatkowo.

"Bez jakiegokolwiek wątpienia to właśnie Polskość jest najsmaczniejszą z potraw, problem polega na tym, że jest bardzo często niewłaściwie przyrządzana."
 
efkama
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2012 08:22
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

spróbuję dzisiaj zrobić coś (z byle jakim tekstem) utworzyć w formie biuletynu tak jak ja to sobie wyobrażam, żeby zobrazować jak ja to sobie wyobrażam usmiech
 
http://kepnosocjum.pl
Mustava
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2012 10:29
Awatar

Postów: 1737
Data rejestracji: 28.05.10

czekam na wyobrażone wyobrażenie Grin
 
efkama
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2012 10:37
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

później co nieco bo teraz nie mam czasu Wink
 
http://kepnosocjum.pl
slawomir wieczorek
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2012 20:35
Postów: 166
Data rejestracji: 29.06.11

Czy w moim ,,wprowadzeniu'' do zagadnień archeologicznych, które bedzie miało ok. 7 stron da się umieścić takie mapki, które skopiowałem z wikipedii, dotyczące pokazujące zasięg występowania starożytnych kultur, które odkryto na cmentarzyskach?
Jak to technicznie wygląda? Da się to zrobić? Chciałbym, aby były one umieszcone w odpowiednich miejscach opracowania a nie na samym końcu.
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· Historia szkoły pod...
· Problemy techniczne
· Pytanie o miejsce
· Legenda o kępińskim...
· Kościół p.w. św. Ja...
Najwyżej oceniane zdjęcie
Brak głosów w tym miesiącu
44,375,948 unikalne wizyty