Zobacz temat
 Drukuj temat
Opublikowanie prac Jadwigi Szembek
slawomir wieczorek
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 03-01-2012 22:50
Postów: 166
Data rejestracji: 29.06.11

W kwestiach technicznych nie będę zabierał głosu, bo laik ze mnie.
Wizualnie wariant II najbardziej mi się podoba. Przynajmniej na moim moniturze najlepiej się prezentuje.
Znak wodny mi akurat nie przeszkadza, ale kobiety pewnie zwracają uwagę na takie ,,szczegóły'' więc rozumiem Ewę.
Z tego co pisze Mustafa, chyba najważniejszą kwestią jest rozwiązanie ,,szybkości'' wczytywania pliku a widzę, że w sumie to prace te mają dużo tych megabajtów...
Czy przy wariancie II gdyby były zebrane razem wszystkie prace JS, to otwierać się to będzie kilkakrotnie dłużej niż obecnie? .

PS. Moje uwagi traktujcie jako ,,głos ludu'' bez prawa orzekania Wink.
 
Mustava
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2012 08:36
Awatar

Postów: 1737
Data rejestracji: 28.05.10

slawomir wieczorek napisał/a:
Moje uwagi traktujcie jako ,,głos ludu'' bez prawa orzekania

Ależ my się wsłuchujemy w "głos ludu" - to mądrość narodu Wink

Co do sklejenia w jedną paczkę/plik prac JS to niestety będzie ładował się dłużej i im więcej sie będzie ściągać to bardziej będzie się zamulać komputer. Na dodatek trzeba wziąć pod uwagę że prędkość niektórych łącz internetowych przeglądających w naszym kraju pozostawiają wieeeeele do życzenia, a także same komputery w wielu przypadkach pamiętają lata nawet 90-te.
Dlatego też biorąc pod uwagę powyższe a także to, że przeglądają stronę użytkownicy o niezbyt biegłej znajomości obsługi komputera (np instalacje dodatkowych pluginów, programów) staramy sie tak konstruować serwis by mogli z niego korzystać w prosty sposób wszyscy.

Co do znaku wodnego to w zaprezentowanej formie/jakości też uważam że to kicha.
Pomiędzy wariantem 2 i 3 w zasadzie nie ma różnicy - tylko pierwszy otwiera się w nowym oknie a drugi w warstwie nad treścią strony


Przygotowałem wstępny "szkielet" strony głównej dotyczącej prac Szembekówien - link ArcheoCenter w boxie.

Obecne teksty są zlepkiem i służą tylko jako przykład (szablon skopiowałem z linku "Mapy"Wink

Sławka prosiłbym o przygotowanie krótkiego textu wstępnego, kto to te Szembekówny, itp - sam chyba będziesz wiedział najlepiej (np z linkami do innych obszerniejszych materiałów/opisów/textów na forum) usmiech . Ponadto przydałoby sie krótkie info co zawiera poszczególne opracowanie.

Proszę również o sugestie odnośnie formy tej strony (czy OK), nazw dokumentów (np Opracowanie 1), informacji dotyczących pochodzenia materiałów, itp


Dodałem Sebę do grupy. Wiem że też nie ma zbyt wiele wolnego czasu, ale może choć skrytykuje konstruktywnie to i owo Grin

Edytowane przez Mustava dnia 04-01-2012 09:02
 
efkama
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2012 09:48
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

Mustava wysłałam ci na pocztę stempel jaki mam od melona ! Może będzie lepiej prezentował się niż wodniak bo ma bardziej regularne kształty usmiech jest czarno-biały ale można by go też zrobić w odcieniach szarości i sprawdzić w obu wersjach. Tak jak pisze Sławek - II wersja jednak się najlepiej prezentuje, dzisiaj mi też szybciej wszedł (play dostał powera Grin )

A gdyby to wrzucić przez scribdę ? Czy to coś zmieni/przyspieszy/ułatwi ?

Edytowane przez efkama dnia 04-01-2012 09:49
 
http://kepnosocjum.pl
Mustava
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2012 10:36
Awatar

Postów: 1737
Data rejestracji: 28.05.10

efkama napisał/a:
A gdyby to wrzucić przez scribdę ? Czy to coś zmieni/przyspieszy/ułatwi ?

Nie sądzę aby miało to wpływ na szybkość ładowania

Dodałem do boxa 2 wersje z Scribid'a.
Na samym Scribidzie w opcjach dokumentu zaznaczyłem, że niedostępny download,drukowanie, kopiowanie -nie wiem jak ten mechanizm skutecznie/poprawnie działa, ale raczej należy sądzić że dobrze.

Na razie "wystawiam" ten sam plik by mieć porównanie co do jakości, szybkości,itp

wysłałam ci na pocztę stempel

nic nie doszło bezradny (ta nowa poczta na onecie mnie wkurza uoeee )

==================
Popatrzyłem i... widzę że można zapisywać pojedyncze strony jako obrazki "jpg", wynika z tego że przeglądarka nie "wciąga" całego pliku (od razu) ale sukcesywnie w miarę przeglądania kolejnych stron "podsyła" kolejne obrazki "jpg" ze stronami.
A więc można sądzić że szybkość ładowania powinna być nieco większa.
A więc ten sposób nie zabezpiecza dokumentu przed "ściągnięciem" (przynajmniej w całości jako pdf)
A więc ...

Edytowane przez Mustava dnia 04-01-2012 10:55
 
efkama
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2012 10:54
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

download - nie działa usmiech można jednakże pojedyncze strony kopiować jako grafikę ale komu by się chciało tyle stron kompletować !

edit

tutaj http://www.kepnosocjum.pl/viewpage.php?page_id=15 jest trochę literówek do poprawienia a nie mam możliwości edycji bezradny

edit

Scribid full screen - to jest to !!!!!!!!!!!!!! oklaski spróbuj jeszcze tylko podstawić ten stempel a może i to się wówczas poprawi i będzie super !

Edytowane przez efkama dnia 04-01-2012 10:59
 
http://kepnosocjum.pl
Mustava
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2012 11:04
Awatar

Postów: 1737
Data rejestracji: 28.05.10

efkama napisał/a:
tutaj http://www.kepnosocjum.pl/viewpage.php?page_id=15jest trochę literówek do poprawienia

To NIE JEST docelowy text Wink


Mam już stempel Grin

edit
Niestety potrzebuję stempel w rozmiarze 150x150px (? o takim rozmiarze był podstawiany na bieżącej wersji PDFa) - jak ten przeskaluję to wychodzi kicha (może nie umiem)

Edytowane przez Mustava dnia 04-01-2012 11:50
 
Mustava
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2012 12:10
Awatar

Postów: 1737
Data rejestracji: 28.05.10

No tak to też umiem usmiech - dobra, podmieniłem PDF'a - nowe logo (nowa wersja) oprócz scribida
Inna wersja z textem - http://www.kepnos..._20_11.pdf
 
melon92
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2012 13:43
Awatar

Postów: 335
Data rejestracji: 10.08.10

Ja nie wiem, po co to, za przeproszeniem gówniane logo, umieszczać i dalej promować. Jak już koniecznie chcecie je zamieszczać, to napiszcie jaki potrzebujecie rozmiar, którą wersję i w jakim formacie, a wszystko podeślę. Kiedyś mówiliśmy na zebraniu adminów, żeby je pomału wygaszać. To nie są pretensje do Efkamy ani nikogo innego. Po prostu przypominam tylko. diabeł

Nikt nie wyjdzie stąd żywy diabeł
No IQ.
 
efkama
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2012 13:47
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

melon92 napisał/a:
po co to, za przeproszeniem gówniane logo, umieszczać i dalej promować.

po to żeby zaznaczyć że to NASZE usmiech a może masz pomysł na inny znak wodny ? przecież nie musi być w tym tego logo ! no i chyba trzeba będzie poprosić zarząd żeby sam podjął decyzję o zmianie logo i weźmiemy wówczas najlepsze z tych, które nam pozostały usmiech
 
http://kepnosocjum.pl
melon92
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2012 13:49
Awatar

Postów: 335
Data rejestracji: 10.08.10

Teraz widzę, że najwyższy czas się za to wziąć. Z Nowym Rokiem nowy konkurs, na nowe logo. Angry

Nikt nie wyjdzie stąd żywy diabeł
No IQ.
 
melon92
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2012 13:51
Awatar

Postów: 335
Data rejestracji: 10.08.10

Namieszałem, a teraz uciekam przed Waszym krzykiem. wysmiewacz

Nikt nie wyjdzie stąd żywy diabeł
No IQ.
 
melon92
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2012 17:20
Awatar

Postów: 335
Data rejestracji: 10.08.10

ok, podrzucę Ci to Mustava jeszcze dzisiaj

Nikt nie wyjdzie stąd żywy diabeł
No IQ.
 
slawomir wieczorek
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2012 22:14
Postów: 166
Data rejestracji: 29.06.11

Mustafa, może napisałbym tekst odnoszący się do opracowań Szembekówien? Przedstawiłbym tło historyczne powstania opracowań, współpracę panien hrabianek ze zawodowym archeologiem, przypuszczalną genezę zainteresowania tym tematem itp.

Mam też oczywiście materiały dotyczące biografii Zofii i Jadwigi. Zauważyłem, że Efkama ostatnio odkryła w sobie wenę twórczą, to może by tak Ona podjęła się przedstawienia sylwetek obu postaci ?
Materiały te co mam udostępnię, jest też trochę informacji ( w tym zdjęcia) na samej stronie socjum.

Nie wiem jakie jest Wasze zdanie, ale byłoby chyba fajnie, gdyby nasze opracowania (podobnie jak miało to miejsce w przypadku biuletynu nr 1), stanowiły takie kompleksowe monografie zawierające całą wiedzę w podejmowanym temacie, bez skierowywania do linków czy miejsc, gdzie można znaleźć dodatkowe informacje.

Może kiedyś, za 100 lat, po wcześniejszym ich wydrukowaniu, opracowania te będą taką skarbnicą regionalnej wiedzy dla przyszłych pokoleń. Jeżeli zaczynam ględzić, to mówcie śmiało usmiech.

Zdaję sobie sprawę, że spowoduje to dodatkową pracę, więc tylko poddaję to pod Waszą rozwagę.
Może lepiej dłużej popracować nad tematem i dać sobie więcej czasu, ale zrobić coś, co po wydrukowaniu będzie bardzo wartościowe? Takie nasze ,,Regionalne Zeszyty''.

Ewa, może podjębyś się przedstawienia sylwetek obu panien?
W Twoim wprowadzeniu może napisalibyśmy, że zainteresowania obu Pań były bardzo rozlegle i być może w przyszłości pokusimy się o kolejne opracowania obejmujące tematy etnograficzne, fotograficzne oraz literackie a w przypadku Zofii Szembek, później s. Marii Krysty również kwestie duchowe i religijne. A to co obecnie przedstawiamy odnosi się jedynie do pewnego wycinka działalności Zofii i Jadwigi (archeologicznego), który staramy się przedstawić w sposób możliwie kompleksowy. Bo chyba nie byłoby sensu starać się teraz podejmować wszystkie te zagadnienia, żeby nadmiernie nie rozbudowywać opracowania.
Czyli widziałbym schemat taki:
1. Wstęp + przedastawienie sylwetek + zdjęcia
2. Wprowadzenie do zagadnień archeologicznych i samych opracowań.
3. opracowania naukowe archeologiczne Zofii i Jadwigi (może w postaci załączników, jeżeli wczytywanie całości byłoby zbyt długie).

Jak Wy to widzicie?

P.S. A mi się te znaki wodne socjum podobają i nie wiem co Wy chcecie od nich. Ten łabędź rysowany ,,drżącą'' ręką przypomina średniowieczną pieczęć i ja go popieram usmiech. Ale skoro jestem osamotniony to się poddaję.

Pozdrawiam
 
efkama
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2012 22:19
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

slawomir wieczorek napisał/a:
Ewa, może podjębyś się przedstawienia sylwetek obu panien?

Sławek ja to mogę co najwyżej biuletyn z tego zrobić bo sama to ja co najwyżej siebie mogę przedstawić i to w dwóch zdaniach Grin ale pomysł jak najbardziej przedni kokok tylko czyham na okazje do utworzenia kolejnego biuletynu usmiech

P.S. A może posiadasz jakieś materiały związane z wyzwolenie Kępna ?
 
http://kepnosocjum.pl
slawomir wieczorek
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2012 22:21
Postów: 166
Data rejestracji: 29.06.11

Masz na myśli ,,wyzwolenia'' ? Wink.
Nie bądź tak skromna, bo wiem, że zrobisz to dobrze usmiech.
 
efkama
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2012 22:27
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

slawomir wieczorek napisał/a:
Masz na myśli ,,wyzwolenia''

oczywiście ! literki mi coś zdżarło glupek

slawomir wieczorek napisał/a:
zrobisz to dobrze

a w to akurat jednak wątpię bo niewiele o tych Szembekównach wiem ale wiem kto może wiedzieć czyli - melon !
Sławek napisz coś i daj tu tekst a myślę, że możemy coś z tego fajnego zmajstrować wzbogacając o portrety i inne foto których zapewne nie mało na naszej stronie.
 
http://kepnosocjum.pl
slawomir wieczorek
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2012 22:40
Postów: 166
Data rejestracji: 29.06.11

No widzisz Ewa, doszliśmy do porozumienia usmiech.
Podrzucę Ci to co mam i coś na pewno zmajstrujesz. Sama pewnie też znajdziesz jakieś ciekawe informacje.
Pytanie: Czy Ty planujesz z okazji ,,wyzwolenia'' wydać biuletyn? To byłoby zabójcze tempo usmiech.
Z tego co się orientuję, w przyszłym roku (o ile nie sprawdzą się przepowiednie Majow) też będzie ta rocznica !
Teraz bierz się za Szembekówny heheh.

Edytowane przez slawomir wieczorek dnia 04-01-2012 22:41
 
Mustava
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2012 23:22
Awatar

Postów: 1737
Data rejestracji: 28.05.10

slawomir wieczorek napisał/a:
Czyli widziałbym schemat taki:
1. Wstęp + przedastawienie sylwetek + zdjęcia
2. Wprowadzenie do zagadnień archeologicznych i samych opracowań.
3. opracowania naukowe archeologiczne Zofii i Jadwigi (może w postaci załączników, jeżeli wczytywanie całości byłoby zbyt długie).

Jak Wy to widzicie?

Jasno to widzę oklaski

slawomir wieczorek napisał/a:
Ten łabędź rysowany ,,drżącą'' ręką przypomina średniowieczną pieczęć

No, autor pewnie był "na głodzie" jak go malował dlatego taki ten łabądek postrzępiony lol

Wracając do koncepcji.
W mechaniźmie serwisu jest co takiego jak "Artykuły", do tej pory było to niewykorzystywane bo nie było tam co umieszczać, ale w obecnej sytuacji będzie chyba to odpowiednim miejscem do umieszczania materiałów związanych z powyższym tematem oraz podobnych.
Muszę to przetestować i udostępnię do użycia.

Jestem "ręcami i nogami" za pomysłem przedstawionym przez Ciebie Sławku.
Na Ciebie niestety spadnie większość zadania zredagowania treści materiałów (sam się wkopałeś lol ) ale nie widzę osoby bardziej odpowiedniej do tego celu - piszesz/opowiadasz w sposób bardzo ciekawy, przyjazny i zrozumiały dla czytającego.
Ze swej strony w tym temacie mogę przyczynić się tylko w sposób "techniczny" bezradny
 
efkama
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2012 09:18
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

Mustava napisał/a:
Na Ciebie niestety spadnie większość zadania zredagowania treści materiałów


będziesz naszym naczelnym panem red. usmiech myślę, że skoro nie możemy sobie pozwolić (na razie) na publikacje tradycyjne to te elektroniczne są dobrym kierunkiem w działalności naszej strony usmiech
 
http://kepnosocjum.pl
slawomir wieczorek
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2012 18:35
Postów: 166
Data rejestracji: 29.06.11

Efkama, ależ ja widzę CIEBIE w tej funkcji red. naczelnego usmiech. Ja zadowolę się możliwością napisania czasami tego i owego w tematach, które mnie interesują.
Jeżeli Administracja nie straci animuszu i te biuletyny (zeszyty) czy jak to nazwiemy, będą powstawać to z pewnością pojawiać się będą tematy w których będę laikiem.
Powiem więcej, jest szereg zaganień związanych z naszym regionem (z całym szacunkiem dla Administracji) z którymi nikt z nas nie jest szczególnie obeznany, a są one być może warte przedstawienia szerszej publiczności? I pojawią się osoby, chcące to zrobić?
Wiem, że większość użytkowników forum zadawala się byciem ,,odbiorcą'' publikowanych tutaj treści, ale może kiedyś pojawią się osoby chcące przedstawić jakieś zaganienie dotyczące naszego regionu w sposób kompleksowy?
I wtedy taki redaktor (redaktorowie), nie wnikając w szczegóły, pełnili by funkcje typowo organizacyjno-techniczne?
Ale to znowu takie luźne myśli.

Wracając do aktualnego tematu, zaczynam myśleć o ,,wprowadzeniu do zagadnień archeologicznych'', Ty Ewa , póki nie piszesz piątej części swojego opracowania Wink, pomyśl o pannach hrabiankach.

P.S jeżeli uda się ,,opanować'' temat biuletynów (Zeszytów), będą one z pewnością wyróżniać niniejsze forum od dziesiątek innych tego typu portali. Można będzie wówczas powiedzieć, że forum pełni pewną szlachetną misję związaną z edukacją lokalnego społeczeństwa. I może kiedyś, po ich wydrukowaniu i pięknym oprawieniu pojawią się w lokalnych bibliotekach?

Hehehee, teraz to już na pewną bredzę Wink.
Pozdrawiam

Edytowane przez slawomir wieczorek dnia 05-01-2012 18:37
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· Hanulin.Szkoła Pods...
· Chynowa
· Marszałki
· Airsoft i Paintball
· Kępno
Najwyżej oceniane zdjęcie
Brak głosów w tym miesiącu
44,380,415 unikalne wizyty