Zobacz temat
 Drukuj temat
Rodzina Olszówki
krysiak
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 11-12-2010 13:24
Postów: 1
Data rejestracji: 10.12.10

Witajcie.W materiałach podanych wyżej jest napisane że rodzina pochodzi ze śląska.Wiem jednak że rodzina matki przybyła tu z Pomorza.Byli to Wąsikowie.Właściciele części Olszowy.Mieszkali w zamku który istnieje jeszcze w Olszowie.Pradziadek mojego męża pracował u nich.Mamy zdjęcie z wesela babci Anieli na którym jest cała rodzina.Franek z rodzicami i braćmi.Wiem że coś łączy ich z Remiszówką.Babcia już nie żyje ale mojego męża interesują takie historie wiec stąd to wiem .
 
Dominik Makosch
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 11-12-2010 13:27
Awatar

Postów: 659
Data rejestracji: 29.06.10

to poprosimy o to zdjęcie usmiech
 
efkama
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 11-12-2010 13:44
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

O zdjęcie jak i wszelakie informacje znane bądź zasłyszane usmiech
 
http://kepnosocjum.pl
bratanica
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2011 09:53
Postów: 3
Data rejestracji: 23.06.11

Krysiak, bardzo proszę o to zdjecie, szukam wszelkich informacji na temat wujka
 
madzik83
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 24-06-2011 21:22
Postów: 9
Data rejestracji: 16.09.10

krysiak Franciszek Olszówka odziedziczył od swojego wuja Gulcz - Mende majątek w Gierczycach (to bardzo blisko Remiszówki). W Remiszówce nie było natomiast żadnego majątku.
 
bratanica
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 29-06-2011 08:50
Postów: 3
Data rejestracji: 23.06.11

madzik83 dziękuję, już gdzieś to wyczytałam wcześniej, czy orientujesz się gdzie to jest? czy ten majątek jeszcze można zobaczyć? tak jak OLSZOWA III, jest to niesamowite przeżycie móc być w miejscu gdzie wcześniej mieszkali i bywali przodkowie.
 
bratanica
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 29-06-2011 09:15
Postów: 3
Data rejestracji: 23.06.11

To co napisała krysiak to prawda, mama czyli moja babcia pochodziła z rodziny Wąsik, Franciszek miał dwóch braci i jedną siostrę, jeden z braci to mój tata, był młodszy od niego o pięć lat, tata Jan (również ciocia Teresa) mało mówili o wujku Józku i Franciszku - teraz wiem dlaczego, więc wszelkie informacje są dla mnie bardzo cenne. Babcia (mama Franciszka) zmarła bardzo młodo, mam jej cały album z pogrzebu i kartkę z życzeniami imieninowymi dla Franciszka, pisała do niego jak była w sanatorium, czytając (chociaż ciężko się doczytać w niektórych momentach) zawsze jestem wzruszona ile miłości potrafiła przelać w tych kilku zdaniach. Na jednym ze zdjęć przy trumnie jest dziadek, prababcia i ciocia (o ile się nie mylę to siostra babci), może mam rodzinę o której nic nie wiem, ale będę szukać aż do wyczerpania pomysłów. Rodzina Olszówków mieszkała na śląsku. Jeżeli ktokolwiek coś wie być może o istniejącej rodzinie, bardzo proszę o kontakt.
Z góry dziękuję za nie wszystkie.
Pozdrawiam
 
madzik83
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 29-06-2011 21:18
Postów: 9
Data rejestracji: 16.09.10

Ten majątek jest zabezpieczoną ruiną. Należy prawdopodobnie do Agencji Rolnej Skarbu Państwa. Położony jest w gminie Rychtal. Tu taka mapka orientacyjna: http://mapy.eholiday.pl/mapa-gierczyce-rychtal-kepno.html
A tutaj przykładowa fotografia przedstawiająca opłakany stan tego majątku: http://www.naszlaku.com/gierczyce/
bratanica czy Ty jesteś może w posiadaniu jakiegoś zdjęcia z Olszowy? Mimo, że mieszkam już od ponad roku w Kępnie to jednak w Olszowie spędziłam ponad 20 lat życia i nadal zbieram pamiątki dotyczące historii tej miejscowości. Przed przeprowadzką z Olszowy trafiła do nas Pani z Dolnego Śląska, która szukała też jakiś danych na temat Olszówków. Muszę poszukać adresu - może Ci się przyda.
Moje drzewo genealogiczne odtwarzam od bardzo dawna i wiem jakie to ekscytujące poznać nową gałąź rodziny.
Grobowiec w Drożkach z takim wielkim aniołem kryje szczątki doczesne Twych przodków, tylko do końca nie jestem pewna czy Wąsików czy Gulcz - Mende. mysli
 
sirena32
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 29-06-2011 21:32
Awatar

Postów: 388
Data rejestracji: 06.07.10


Sirena
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· kosciół Sw.Marcina
· Dziwne znaleziska p...
· 100. rocznica włącz...
· Kępno - wieża ciśnień
· 10 listopada 1806. ...
Najwyżej oceniane zdjęcie
Brak głosów w tym miesiącu
44,366,327 unikalne wizyty