Zobacz temat
 Drukuj temat
z dziećmi w Kępnie i okolicach
wiedzma-margo
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 01-04-2009 18:50
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Zakładam ten temat aby można było opisywać atrakcyjne formy spędzenia czasu z dziećmi w naszym regionie, wymieniać opinie o jakości tych miejsc, a nawet skrzykiwać się na wspólną zabawę.

Ja najczęściej chodzę z 6-latką i 4-latkiem
- na plac zabaw na osiedlu Przemysława (obecny stan - żenada - potrzaskane butelki i śmieci zawiane z pobliskiego kontenera, w tym rękawiczka do sprzątania toalet, która leży obok zjeżdzalni)
- obok szpitala - cieszy mnie ogrodzenie bo oznacza że już żaden pies nie nasika do piaskownicy (kot pewnie tak) i że dzieci nie zostaną potrącone przez rowerzystę (co nam się niestety przytrafiło). Minus to niebezpieczne huśtawki - wywrotne i nieogrodzone - zawsze bałam się, że któreś dziecko nią dostanie z rozpędu.
- sklepy zoologiczne - by oglądać zwierzęta
- górka na 700 lecia - do zjeżdżania zimą i zbiegania latem
- łąki do zrywania kwiatków i turlania się w sianku po sianokosach
- park - spacery, zbieractwo i występy: minus: zapach po deszczu, bombardowanie z góry i zdechłe ptaki walające się wszędzie
 
efkama
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 01-04-2009 18:58
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

moje dzieci są już na tyle duże, że same wyprowadzają się na spacer ale pamiętam jak to było kiedyś ! jedynym w miarę normalnym placem zabaw był ten gdzie teraz mieści się parking szpitalny choć do doskonałości wiele mu brakowało ! teraz bardziej obserwując niż praktykując obstawiam plac zabaw na KOSiR-ze , chyba że się coś zmieniło i moje wiadomości są już nieaktualne !
 
wiedzma-margo
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 01-04-2009 19:24
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Plac zabaw na parkingu przyszpitalnym również pamiętam, bo też się tam bawiłam... Jakiś czas potem były również huśtawki przed amfiteatrem w parku... Szkoda że teraz w parku nie ma nic atrakcyjnego - fajnie, że jest ta ściana wspinaczkowa - ale pod nią beton, dziecko strach wpuścić. Czy ktoś widział kogoś wspinającego się tam (pomijając symboliczne wspinanie się na wyżyny "na haju" młodzieży która zbiera się za amfiteatrem)?
 
piotrek-zymelka
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 01-04-2009 20:42
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Kiedyś z Flapem chcieliśmy zorganizować uprzęże do wspinaczki i się pobawić trochę na tej ściance ale nie wyszło. A ten beton pod tym to naprawdę kiepski pomysł usmiech
 
Slawas
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 01-04-2009 20:52
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

piotrek-zymelka napisał/a:
A ten beton pod tym to naprawdę kiepski pomysł usmiech

Przecież amfiteatr nie był budowany z myslą o wspinaniu się na scianki. Mieli scene wyburzyć od razu? Z góry pewnie założyli, że nic z tego nie będzie. I mieli rację.
 
piotrek-zymelka
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 01-04-2009 22:02
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Slawas nie denerwuj się usmiech Po prostu zrobili to bez przemyślenia... Zrobili ściankę do wspinaczki a nie pomyśleli, że spadając można się zabić na tym betonie..
Zresztą nie jeden wypadek tam już był...
 
wiedzma-margo
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 01-04-2009 22:08
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

A scena jak to scena - dzieciaki mają się gdzie popisywać. Szkoda że to wszystko takie zaniedbane i nieprzemyślane...
 
Slawas
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 01-04-2009 22:10
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Ja się nie denerwuję usmiech
Ale jak to wypadek tam był niejeden? Przecież asekuracja zawsze jest.
No chyba że mówisz o tych, co na wspomaganiu innym niz uprzęż tam włażą, ale to już sami sobie winni.
 
lampard_33
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 01-04-2009 22:24
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

kiedyś- bardzo szumnie otwarto plac zabaw na KOSIR - ale to co z niego zostało nie jest fajne
 
wiedzma-margo
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 01-04-2009 22:36
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

A szkoda, bo miejsce idealne: blisko knajpa, woda: kaczki i łabędzie karmić można. Najlepsze jest to, ze gdy się zepsuje jakaś huśtawka i żeby w razie co nie było na zarządcę placu zabaw, do tej huśtawki przylepiają kartkę - zakaz używania - tak, mój 4 letni młody na pewno przeczyta...
Myślę, że stan placów zabaw jest spowodowany dwoma głównymi czynnikami: bezcelowym szwendaniem się młodzieży, która nie ma się gdzie podziać i brakiem ogrodzenia - place zabaw zapraszają na demolkę po zmroku...
 
Slawas
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 01-04-2009 22:40
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

wiedzma-margo napisał/a:
Najlepsze jest to, ze gdy się zepsuje jakaś huśtawka i żeby w razie co nie było na zarządcę placu zabaw, do tej huśtawki przylepiają kartkę - zakaz używania - tak, mój 4 letni młody na pewno przeczyta...

To 4-latków się samopas na place zabaw puszcza? Wow...
 
lampard_33
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 01-04-2009 22:47
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Często obserwuję jak na huśtawki przeznaczone dla dzieci gramolą sie gromadnie wyrostki w wieku nasto-paroletnim. A po zwróconej uwadze zaczyna się wojna na obelgi, a straż miejska w tym czasie plakaty o psich kupach wiesza na słupach
 
wiedzma-margo
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 01-04-2009 22:48
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Samopas nie, ale zanim przeczytasz, on już jest na górzeusmiech
 
Madzik83
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 01-04-2009 22:49
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

o psich kupach na słupach....
hihihi

i bez celu podąża w miejsca przez człowieka wzgardzone....usmiech
 
jodla_jodla
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 02-04-2009 08:15
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

W ubiegłym roku , jak robiliśmy z dzieckiem "kółko" na rowerach , to bardzo się zdziwiłam placami zabaw na trasie Bralin,Czermin, Mielęcin, Szklarka, Osiny, nie wiem czy wymieniłam miejsca w których one dokładnie są, ale na pewno po trasie Wink, powstały wtedy nowe (ciekawe jak wyglądają dziś??).
 
jodla_jodla
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 02-04-2009 08:31
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

jeśli zaś chodzi o okolicę to polecam osadę "Cicho-Sza" w Niedźwiedziu, to agroturystyka w lesie, z dużą ilością zwierząt, świetne miejsce na wypad jednodniowy, jeśli ktoś chciałby więcej szczegółów, to mówcie
 
wiedzma-margo
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 02-04-2009 08:37
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Muszę sie tam wybrać, jodła. My na wypady jeździliśmy do agroturystyki w Wiosce za Sycowem: fajne miejsca na ogniska i grille, małe stawy, plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej i miejsca na duze imprezy + mozliwość noclegu
 
jodla_jodla
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 02-04-2009 08:38
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Kukułka?
 
voniu
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 02-04-2009 08:45
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

jodla_jodla napisał/a:
jeśli zaś chodzi o okolicę to polecam osadę "Cicho-Sza" w Niedźwiedziu,


a stąd już niedaleko do "Górecznika" pod Przygodzicami ( oczywiście po drodze można, czy też trzeba, zaliczyć spacer koło Pałacu i ścieżkę przyrodniczą Rezerwatu "Wydymacz"Wink - na miejscu ( Górecznik) można w miarę pysznie zjeść rybkę i nie tylko, a dzieciaki mają kilka huśtawek i zwierzyniec ( kolorowe kurki, strusie, kozy i świnki pekińskie), na wyspie zaś śpi w łóżku Wilk z połkniętym Czerwonym Kapturkiem)
 
jodla_jodla
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 02-04-2009 08:46
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

zgadza się w "Góreczniku" też fajnie usmiech
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· Jankowy
· Rzetnia-genealogia.
· Wieża ciśnień - mo...
· Piaski.
· Chlewo
Najwyżej oceniane zdjęcie
Zdjęcie miesiąca Kwiecień
Józef Gomoliński z Kozy Wielkiej, powstaniec wielkopolski z żoną Marianną
Liczba ocen: 1
Punktów: 5
Archiwum
44,387,791 unikalne wizyty