Zobacz temat
 Drukuj temat
Postrzeganie i rola mediów lokalnych
MisiuPtysiu
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2009 21:47
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Od jakiegoś czasu zajmuję się analizą funkcji lokalnych mediów tzn. prasy i telewizji(nie tylko na terenie powiatu kępińskiego). Ciekawi mnie ja wy drodzy forumowicze oceniacie ich działalność? Co wam się w nich podoba a czego w nich brak? Jak często sięgacie do lektury lokalnej prasy? Jaką rolę powinny pełnić owe lokalne media w waszej opinii? Czy lokalne media są niezależne w waszej opinni od władz samorządowych?
KAŻDA OPINIA JEST WAZNA i ISTOTNA!
Liczę na ciekawą dyskusjęusmiech

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-03-01 21:52:44

 
MisiuPtysiu
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 18-03-2009 10:19
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Tego nie przewidziałemusmiech - co to jakiś temat TABU?usmiechAlbo nikt nie czyta lokalnej prasyusmiech
 
Slawas
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 18-03-2009 10:26
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

MisiuPtysiu napisał/a:
Tego nie przewidziałemusmiech - co to jakiś temat TABU?usmiechAlbo nikt nie czyta lokalnej prasyusmiech

To jest tutaj dokładnie temat tabu - administracja woli nie podpadać lokalnej prasie, więc nie licz na żadną dyskusję. Wcześniej wszystkie niewygodne wpisy były natychmiast usuwane Grin
 
efkama
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 18-03-2009 16:07
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Slawas napisał/a:

To jest tutaj dokładnie temat tabu - administracja woli nie podpadać lokalnej prasie, więc nie licz na żadną dyskusję. Wcześniej wszystkie niewygodne wpisy były natychmiast usuwane Grin


Slawas nie niewygodne tylko obraźliwe a to jest dość duża różnica !!! sama usuwałam te wpisy i będę usuwała jeśli tej treści kolejne się pojawią usmiech
 
efkama
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 18-03-2009 16:21
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

MisiuPtysiu napisał/a:
Tego nie przewidziałemusmiech - co to jakiś temat TABU?usmiechAlbo nikt nie czyta lokalnej prasyusmiech



MisiuPtysiu to jest bardzo dobry temat !!! ja mogę wyrazić już swoją opinię i nie rozumiem dlaczego nikt do tej pory tego nie zrobił ;-)
Lokalne media to przede wszystkim radio i tv SUD , oraz lokalne gazety takie jak Tygodnik Kępiński oraz Tygodnik Powiatowy , ostatnio pojawił się jeszcze darmowy o ile nie mylę tytułu Kurier Lokalny !
Radio SUD lubię słuchać i to za całokształt bo i muza dość dobra i bieżące wiadomości z regionu ! Gazeta lokalna - jak już to TK i to tylko z tego powodu, że Powiatowy jest aż zanadto jak dla mnie powiatowy i za mało jest o gminie Kępno ! TV SUD (istnieje jeszcze ???) nie oglądam bo dostęp jest ograniczony tylko dla użytkowników kablówki, a Kurier Lokalny... jak mi wpadnie w ręce to poczytam ;-)

reasumując - radio SUD i TK - tak
cała reszta może być !

ad wypowiedzi Slawasa
TK też nie jest dla mnie ideałem tego co chciałabym czytać ale odżegnuję się od opinii co niektórych, że za mało sensacji i mało brudów się pierze ! wolę ten stoicki spokój i suche fakty niż zaczytywanie się w artykułach typu kto kogo zamordował albo że miejscowa persona zabalowała na urodzinach u cioci !!!
i to by było tyle usmiech
 
Slawas
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 18-03-2009 17:46
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

efkama napisał/a:

ad wypowiedzi Slawasa
TK też nie jest dla mnie ideałem tego co chciałabym czytać ale odżegnuję się od opinii co niektórych, że za mało sensacji i mało brudów się pierze ! wolę ten stoicki spokój i suche fakty niż zaczytywanie się w artykułach typu kto kogo zamordował albo że miejscowa persona zabalowała na urodzinach u cioci !!!
i to by było tyle usmiech

Dobrze wiesz że wtedy nie chodziło o balowanie u cioci, ale własnie o brak zainteresowania gazety drażliwymi tematami, co odniosłem do gazety z Wieruszowa, gdzie pracują odważniejsi redaktorzy, którzy nie boją się zadawać trudnych pytań włodarzom miasta.
Relacjonowanie tego co się dzieje w mieście i nic poza tym czyni z wg. mnie z TK tube propagandową władz samorządowych. I tyle.
 
Slawas
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 18-03-2009 17:48
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

efkama napisał/a:

Slawas nie niewygodne tylko obraźliwe a to jest dość duża różnica !!! sama usuwałam te wpisy i będę usuwała jeśli tej treści kolejne się pojawią usmiech

Proszę, przypomnij mi co napisalem obraźliwego pod czyimś adresem?
To że wieruszowscy redaktorzy są odważniejsi od kępińskich to obraźliwe jest? No weź...
 
efkama
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 18-03-2009 17:58
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Slawas ale nie nas ma dotyczyć temat tego forum tylko tego co zapodał MisioPtysio więc teraz pisz co uważasz i obiecuję, że nic nie skasuję usmiech

dyskusja o której wspominamy nie była tylko twoim udziałem i każdy element składał się na jedną niezbyt ciekawą całość !
 
Slawas
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 18-03-2009 18:10
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Jako że TK kupuję od przypadku to jego rola dla mnie jest nieznana w przełożeniu do tego tematu. Grin W tym temacie nie mam za dużo do powiedzenia. usmiech
 
efkama
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 18-03-2009 18:13
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Slawas napisał/a:
Jako że TK kupuję od przypadku to jego rola dla mnie jest nieznana w przełożeniu do tego tematu. Grin W tym temacie nie mam za dużo do powiedzenia. usmiech


Slawas wysil się trochę !!! a SUD a Powiatowy !!! Grin
 
MisiuPtysiu
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 18-03-2009 18:16
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Temat lokalnej prasy dlatego wywołuje, gdyż uważam że społeczność lokalna ma prawo wypowiedzieć się czy lokalne media (papierowe lub nie) opisują fakty istotne dla ich życia. Internet do taka forma interaktywnej demokracji - każdy może się wypowiedzieć (pod warunkiem, że ma dostęp do informacji i internetu). W gazecie wypowiadają się wybrani. Ja co prawda już nie mieszkam w Kępnie jednak kontakt z prasą lokalną mam cały czas. Chciałbym tu podzielić się kilkoma refleksamiusmiech
W trakcie studiów poznałem kilka osób z różnych regionów Polski które brali aktywny udział w tworzeniu lokalnych gazet, rozmowy z nimi uczuliły mnie na kilka kwesti. Mówi się że prasa stanowi jakąś taką czwartą władze, że jest niezależna od układów, interesów, itp., myślę że to mit prasa zawsze była, jest i będzie reprezentantką takich a nie innych opcji, nawet na poziomie lokalnym. To jest normalne!!! Problem zaczyna się wówczas gdy owa prasa za blisko skolegowała się z władzą lokalną a za mało ze społecznością lokalną. Wiecie czego mi brakuje w prasie lokalnej (nie tylko w kępnie)? Zwykłych ludzi! Dlaczego dziennikarzy Tygodnika nie widać na mieście jak robią jakieś wywiady z ludzmi, dlaczego nie pytają LUDZI co myślą o tym, o tamtym, i siamtym. Co ich boli w tym mieście a co im się podoba. Prasa winna myślę też uczyć że miasto jest mieszkańców i powinni brać za nie odpowiedzialność - czy uczy tego wogóle niepytając ludzi o zdanie? (Pana jasia z zakładu stolarskiego, mariole z banku, Florka z przychodni, Ilone ze szpitala a nie tylko Starostę, Wicestarostę, Sekretarza rady miejskiej, wójta gminy A, B, lub C.) Chodzi o proporcję myślę że w tygodniku Kępińskim jest nadreprezentcja władz lokalnych i lokalnych elit - owe elity też są ważne.
W tygodniku kępińskim w zasadzie nie widziałem żadnego artykułu o rodzinach dzieci ze szkoły specjalnej nr4. Takie artykuły mogą przyczynić się do większej integracji owej grupy ze społecznością.
Co psia krew z niepełnosprawnymi - niech się wypowiedzą, niech ktoś ich spyta, czy miasto integruje ich z pełnosprawnymi?
Dlaczego tak mało jest artykułów na temat jakości służby zdrowia w powiecie - czy ludzie są z niej zadowoleni?
Dlaczego nie ma artykułu, WYWIADÓW z ludzmi którzy coś zrobili dla tego miasta - choćby z założycielami tego forum? Zespołami muzycznymi, lokalnymi poetami, rolnikami i ewangelikami, lokalnymi cyganami i innymi?
Brak mi troszeczkę PLURALIZMU i wywiadów ze zwykłymi ludzmi.usmiech
co wy na to??usmiech

Ps. Fajne są wywiady z przedszkolakami - superusmiech Artykuły historyczne - bardzo ciekawe, Sport - bardzo fajny ale troszeczkę rozrośnięty. Kultury w prasie brak

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-03-18 18:28:09

 
Slawas
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 18-03-2009 18:27
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

MisiuPtysiu napisał/a:
Ja co prawda już nie mieszkam w Kępnie jednak kontakt z prasą lokalną mam cały czas.
< ciach >
Dlaczego nie ma artykułu, WYWIADÓW z ludzmi którzy coś zrobili dla tego miasta - choćby z założycielami tego forum?

Skoro masz cały czas kontakt z lokalną prasą, to powinieneś wiedzieć, że kilka numerów temu był wywiad z założycielami i administratorami tego forum Grin
Co do samego wywiadu niech się wypowiedzą ci którzy się wypowiadali, bo słuchy mnie doszły że niekoniecznie to co powiedzieli ukazało się w gazecie usmiech
 
MisiuPtysiu
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 18-03-2009 18:42
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Slawas napisał/a:

Skoro masz cały czas kontakt z lokalną prasą, to powinieneś wiedzieć, że kilka numerów temu był wywiad z założycielami i administratorami tego forum Grin


Przyznaje przegapiłemusmiech ale ogólnie chodzi mi o zasadę, że tego typu rzeczy jest w mojej opini za mało. A co do rzekomej cenzury w prasie - może wywiady winny być autoryzowane.
 
lookas24
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 18-03-2009 19:03
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Zgadzam się całkowicie z opinią M. Ptysia, a także z opinią Slawasa, myślę tylko ze nie chodzi tu o odwagę redaktorów jako ogółu...

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-03-18 19:10:25

 
MisiuPtysiu
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2009 13:21
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Czy ktoś się orientuje czy w Kępnie powstają jeszcze jakieś gazetki uczniowskie??

A propos TK oto stronka gdzie gazeta się chwali, że lokalne władze ją chwalą: http://www.tygodnikkepinski.pl/historia.htm Są zakładki typu "Władze Kępna o nas", "Wójtowie o nas"usmiech Innaczej mówiąc władza lokalna mówi coś takiego: bardzo fajnie nas kontrolujecie, społeczność lokalna wie to co w naszej opini wiedzieć powinna, a nie wie to czego niepowinna wiedzieć - bo to nie jest w naszym interesieusmiech Oczywiście to jest tylko interpretacja jednakże boje się gazet, które chwalą się że są poczytne przez lokalną władze - to takie niedemokratyczneusmiech

Edytowano 4razy, ostatnia edycja 2009-03-21 16:14:11

 
Slawas
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2009 19:54
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

No MisiuPtysiu, jaśniej już Ci tego napisać nie mogłem, niż sam napisałeś. usmiech

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-03-21 19:54:39


 
MisiuPtysiu
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2009 20:15
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Mam tylko nadzieje, że nikt nie usunie owego forum bądz też tematu z powodu wygłaszania swoich poglądów odnośnie lokalnej prasy - przypominam że mamy już demokracjęusmiech. Zapraszam kolejene osoby które mają jakieś uwagi odnośnie tego, jak lokalna prasa (media) funkcjonuje oraz pomysły jak lokalne media mogły by lepiej funkcjonować aby wyjść na przeciw potrzebom społecznym?? Może ktoś z TK wejdzie na forum??usmiech
 
mikehopfen
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2009 20:18
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

MisiuPtysiu oczywiście że nikt tego nie usunie. A jeśli chodzi o kogoś z TK, to bardzo często wchodząGrinGrinGrin Hmm a co do moich uwag, to na razie nie będę się wypowiadał...
 
efkama
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2009 20:25
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

MisiuPtysiu chyba przestraszyłeś się mojej osoby, że tak boisz się skasowania forum ;-) ja kasowałam i będę kasować tylko obraźliwe teksty a forum jest po to żeby polemizować na każdy temat więc i ten jest tutaj jak najbardziej na miejscu !
 
MisiuPtysiu
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2009 20:39
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

efkama napisał/a:
MisiuPtysiu chyba przestraszyłeś się mojej osoby, że tak boisz się skasowania forum ;-) ja kasowałam i będę kasować tylko obraźliwe teksty a forum jest po to żeby polemizować na każdy temat więc i ten jest tutaj jak najbardziej na miejscu !


Nie przestraszyłem,.. raczej sprowokowałemusmiech
No to fajnieusmiech I czekam na jakieś opinieusmiech

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-03-21 20:57:58

 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· Niemieckie nazwy mi...
· W obronie Internetu...
· Torzeniec we wspomn...
· Przepis na mięso na...
· Historia Mnichowic
Najwyżej oceniane zdjęcie
Zdjęcie miesiąca Kwiecień
Kościół na Pólku widziany znad stawu Brzezisko
Liczba ocen: 1
Punktów: 5
Archiwum
44,403,234 unikalne wizyty