Zobacz temat
 Drukuj temat
Kolejna akcja: "Kamien graniczny"
Ryczyn
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 26-06-2009 09:53
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Temat poruszany przeze mnie był już kilka razy. Dla nie będących w temacie chcę przypomnieć, że chodzi o ustawienie przewróconego słupa granicznego wyznaczającego dawną (historyczną) granicę Śląska i Wielkopolski. Jako, że jestem po rozmowach w nadleśnictwie i GDDKiA. Chciałbym rozpocząć wcielanie planu w życie. Pomysł został przez kierownictwo tych instytucji odebrany dość pozytywnie. Pozostaje nam zwrócić się do nich jeszcze w sposób pisemny. W tym miejscu czekam na sugestie jak najlepiej to zrobić. Czy mamy wystosować podanie, prośbę, notkę informacyjną. Zaznaczam, że w żadnej z tych instytucji nie widziano specjalnej potrzeby wchodzenia na tzw drogę oficjalną. Wolałbym jednak upiśmiennić nasze zamiary. Pozostaje mi jeszcze zwrócić się do odpowiedniego leśniczego, na którego terenie będziemy działać. Jako termin naszych działań proponuję dzień 11 lipca.


Kamień do postawienia

Ścięty kamień leżący nieopodal.

Edytowano 2razy, ostatnia edycja 2009-06-26 11:43:05




Poszukiwać, odkrywać, eksplorować, zdobywać.
 
kempen
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 26-06-2009 10:01
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

ja się oczywiście piszę na to
 
Ryczyn
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 26-06-2009 10:13
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

http://kepno.socjum.pl/galeria/foto/8/59
Kamień za Kuźnicą Trzcinicką.
http://ostrzeszow.socjum.pl/galeria/foto/16/17#kom779
Kamień z Mąkoszyc.

Przydałyby się takie tabliczki i u nas + list w butelce pod kamieniem od socjum.

Poszukiwać, odkrywać, eksplorować, zdobywać.
 
Slawas
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 26-06-2009 10:34
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Jak najbardziej jestem ZA.
 
przemekb
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26-06-2009 11:55
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

a czy tego typu kamienie w bliskim sąsiedztwie drogi nie będą stwarzać zagrożenia dla ruchu tam odbywającego się? pytam bo już wiele drzew zostało wyciętych właśnie z tego powodu...
 
Slawas
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 26-06-2009 12:21
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Też o tym pomyślałem, ale skoro jest po rozmowach w GDDKiA to tam chyba wiedzą co i jak.
 
przemekb
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 26-06-2009 13:06
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

może jednak nie wiedzą (patrz droga Kępno-Bralin)
 
Ryczyn
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 26-06-2009 13:38
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Dlatego rozmawiałem z nadleśnictwem aby kmień ustawić poza rowem na terenie "lasów".

Poszukiwać, odkrywać, eksplorować, zdobywać.
 
przemekb
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 26-06-2009 14:48
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

no i wszystko jasne! trzeba zatem zadbać żeby w późniejszym czasie kamień na nowo nie zarósł krzakami no i żeby był widoczny i oznakowany w odpowiedni sposób
 
kempen
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 04-07-2009 10:59
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

przypominam temat, chciałbym być ale nie wiem czy nie wyjeżdżam, zobaczymy
 
Ryczyn
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 05-07-2009 16:52
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Wzór listu który chcę wysłać do nadleśnictwa i GDDKiA:

Socjum Kępno i okolice Kępno 06.07.20009r.
www.kepno.socjum.pl



Do Kierownika Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
Oddział w Poznaniu rejon Kępno
/ Do Nadleśniczego Nadleśnictwa Syców

Pragnę poinformować Państwa urząd, że w dniu 11 lipca 2009 r. nowopowstające stowarzyszenie "Socjum Kępno i okolice" planuje przeprowadzić działania na terenie pozostającym pod Państwa zarządem. Dotyczą one bezpośrednio postawienia - ustawienia, kamienia granicznego oznaczającego dawną granicę Śląska i Wielkopolski. Wspomniany wcześniej słup graniczny umiejscowiony jest obok drogi krajowej nr 39 (ok 500m przed skrzyżowaniem prowadzącym do wsi Piotrówka). W chwili obecnej kamień ten leży obalony w przydrożnym rowie. Działania nasze mają na celu, wydobycie kamienia i ponowne jego ustawienie. Jako, że ustawienie go w pierwotnym miejscu mogłoby spowodować zagrożenie dla ruchu (niewielka odległość od jezdni), kamień chcemy ustawić poza rowem. Jednocześnie informuję, że nasze działania nie wymagają wkraczania na jezdnię, przez co nie spowodują utrudnień w ruchu.
Podejmując wyżej wymienione działania mamy na celu zachowanie, szczątkowo występujących jeszcze na naszym terenie, elementów dawnej granicy.
W razie jakichkolwiek pytań lub wystąpienia przeciwwskazań proszę o kontakt z koordynatorem akcji.



Koordynator akcji "Kamień graniczny"
Łukasz .......
tel. 665 ... ...
lachu83@o2.pl



Czekam na wasze sugestie.

Edytowano 2razy, ostatnia edycja 2009-07-05 16:56:00




Poszukiwać, odkrywać, eksplorować, zdobywać.
 
Ryczyn
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 05-07-2009 16:53
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Szczegóły dotyczące akcji.

Czas: 11.07.2009 r. godz. 9.00
Miejsce: Droga krajowa nr 39. Prześwit lasu na wysokości wsi Piotrówka.
Dojazd: Kierunek na Rychtal (Namysłów, Brzeg) ok 15 km od Kępna.
Parking: Samochody, aby nie stwarzać zagrożenia dla ruchu pozostawimy na drodze leśnej po prawej stronie przed prześwitem.
Cele:
- Wydobycie i ustawienie kamienia.
- Zasypanie i wyrównanie wgłębienia po kamieniu.
- Oczyszczenie fragmentu lasu z zalegających w okolicy śmieci

Potrzebne środki:
- Każda osoba biorąca udział w akcji powinna się zaopatrzyć w kamizelkę odblaskową. Działamy w sąsiedztwie jezdni więc powinniśmy być dobrze widoczni (w każdym samochodzie powinna się znajdować taka kamizelka).
- Co najmniej 4 mężczyzn ze zdrowymi kręgosłupami usmiech
- 3 szpadle, łopata
- Siekiera, maczeta, sekator
- Worki na śmieci
- Butelka i list w butelce od "socjum" dla potomnych, który zakopiemy pod kamieniem. (tak jeszcze przyszło mi do głowy, że można razem z listem zakopać pendrive-a z fotkami itp. jeżeli ktoś ma jakiegoś starego niepotrzebnego... usmiech
- W późniejszym czasie chciałbym zaopatrzyć ten kamień i kamień za Kuźnicą Trzcińską w stosowne tabliczki informacyjne.

Akcja nie powinna trwać długo. Myślę, że na samo wydobycie i osadzenie kamienia potrzeba ok 2 godzin. Chętnym mogę zaproponować jeszcze pieszą wycieczkę po okolicy - z przewodnikiem usmiech

Edytowano 3razy, ostatnia edycja 2009-07-05 20:58:07




Poszukiwać, odkrywać, eksplorować, zdobywać.
 
kempen
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 05-07-2009 19:39
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

bardzo fajna akcja, profesjonalanie przygotowana " w końcu coś innego niż cmentarze" jak mawiają niektórzy,jak nie wyjadę to powinienem przyjechać a jeżeli będę jechał to mam miejsce dla dwóch, trzech osób. Do czwartku się zadeklaruję czy będę. Część narzędzi mogę wziąć.
 
kempen
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 05-07-2009 21:13
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

czy zamiast pendrive'a nie mogła by być płytka? Rozumiem, że wtedy mogły by być problemy z opakowaniem czy też sama trwałość zapisu byłaby gorsza. Jakby co to na pendrive'a możemy się przecież złożyć.
 
Slawas
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 05-07-2009 21:40
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Ryczyn napisał/a:
Działamy w sąsiedztwie jezdni więc powinniśmy być dobrze widoczni (w każdym samochodzie powinna się znajdować taka kamizelka).

W każdym ciężarowym obowiązkowo, w osobowych nie ma obowiązku.

Ryczyn napisał/a:
- Butelka i list w butelce od "socjum" dla potomnych, który zakopiemy pod kamieniem. (tak jeszcze przyszło mi do głowy, że można razem z listem zakopać pendrive-a z fotkami itp. jeżeli ktoś ma jakiegoś starego niepotrzebnego... usmiech

Znaczy z fotkami z akcji przestawienia kamienia? Ale skoro "pod" kamieniem, to nie będą to fotki z całej akcji?

Ryczyn napisał/a:
Akcja nie powinna trwać długo. Myślę, że na samo wydobycie i osadzenie kamienia potrzeba ok 2 godzin. Chętnym mogę zaproponować jeszcze pieszą wycieczkę po okolicy - z przewodnikiem usmiech

Jeżeli tylko czas pozwoli mi być, to jestem chętny.
 
Ryczyn
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 05-07-2009 22:38
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Cały Sławas usmiech

Poszukiwać, odkrywać, eksplorować, zdobywać.
 
Slawas
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 05-07-2009 22:41
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Pendrive załatwię jak by co Wink
 
Ryczyn
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 07-07-2009 13:48
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Byłem wczoraj na miejscu i przydałby się ktoś z piłą łańcuchową.
Oczywiście bez piły też sobie poradzimy ale byłoby szybciej.

List do "dróg" dostarczony. Do nadleśnictwa wysłany. Lokalny leśniczy, o akcji poinformowany. Wydaje się nią być zainteresowany usmiech.

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-07-07 13:49:10




Poszukiwać, odkrywać, eksplorować, zdobywać.
 
wiedzma-margo
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 07-07-2009 14:42
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

dobrze przygotowana akcja. Super. Voniu miał piłę ale czy przyjedzie?
 
kempen
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 07-07-2009 15:07
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

czy kawa, posiłek, ognisko, grill i zupa regeneracyjna są przewidziane? to żart oczywiście, jak nie będzie pogody to będziemy a jak będzie to nie wiem.
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· Folklor ziemi kępiń...
· Jak zbudować tani i...
· Legenda o łabędziu
· Akcja: Nabożeństwo ...
· Władysław Turowski ...
Najwyżej oceniane zdjęcie
Brak głosów w tym miesiącu
44,381,176 unikalne wizyty